بورس عقب کشید

بورس عقب کشید به گزارش آنی بازار روند حرکت بازار بورس در هفته ای که گذشت نزولی بود بطوریکه شاخص کل در این هفته کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را از دست داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بررسی روند معاملات بازار بورس در هفته جاری نشان داده است که ارزش کل معاملات این بازار با ۲۰ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته از ۴۲۸ هزار و ۷۲۹ میلیاردریال به ۳۴۲ هزار و ۹۹۸ میلیاردریال کاسته شده است. حجم کل معاملات هم از ۴۹ هزار و ۳۱۵ میلیون سهم در هفته گذشته به ۴۱ هزار و ۸۴ میلیون سهم در هفته جاری رسیده که کاهش ۱۶.۷ درصدی را نشان داده است.
یکه تازی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله
از میان پنج بازار اول سهام، بازار دوم سهام، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله فقط صندوق ها بودند که نسبت به هفته گذشته روندی صعودی داشتند.
بر این اساس ارزش معاملات در بازار اول سهام با ۲۲ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته از ۱۴۲ هزار و ۸۵۸ میلیاردریال تا ۱۱۰ هزار و ۸۵۰ میلیاردریال کاهش پیدا کرد. همینطور ارزش معاملات در بازار دوم سهام که هفته گذشته ۲۰۳ هزار و ۷۷۶ میلیاردریال بود در هفته جاری به ۱۴۳ هزار و ۳۲۴ میلیاردریال رسید که کاهش ۳۰ درصدی را نشان داده است.
ارزش معاملات در بازار بدهی با کاهشی دو درصدی از ۶۹۱۷ میلیاردریال در هفته گذشته به رقم ۶۷۷۹ میلیاردریال در هفته جاری رسید. همینطور ارزش معاملات در بازار مشتقه ۱۵ درصد کاهش را تجربه نمود و از ۲۷۳ میلیاردریال در هفته گذشته به ۲۳۱ میلیاردریال در هفته جاری رسید. این در حالیست که ارزش معاملات در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله روندی صعودی داشت بطوریکه با ۹.۳۸ درصد افزایش از ۷۴ هزار و ۹۰۶ میلیاردریال در هفته قبل تا ۸۱ هزار و ۹۳۱ میلیاردریال در هفته جاری رسید.
شاخص کل کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را از دست داد
در ادامه روند نزولی بازار بورس شاخص کل با ۲.۴۷ درصد کاهش از یک میلیون و ۵۲۶ هزار واحد در هفته گذشته تا یک میلیون و ۴۸۸ هزار واحد در هفته جاری کاهش پیدا کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم در هفته جاری نسبت به هفته گذشته ۳.۳۶ درصد کاهش پیدا کرد و از ۴۶۶ هزار و ۹۸ واحد در هفته گذشته در رقم ۴۵۰ هزار و ۴۶۰ واحد ایستاد.
منبع:

1400/06/26
14:50:26
5.0 / 5
215
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش