میركاظمی به آنی بازار اعلام كرد

جزییات افزایش حقوق ۱۴۰۱ از ۱۰ تا بالای ۳۰ درصد

جزییات افزایش حقوق ۱۴۰۱ از ۱۰ تا بالای ۳۰ درصد آنطور که رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود در سال آینده افزایش حقوق کارکنان پلکانی و احیانا از 10 تا بالای 30 درصد خواهد بود.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ دستگاه های دولتی مکلف شدند میزان افزایش حقوق کارکنان را بطور متوسط ۱۰ درصد در نظر بگیرند که اعلام این میزان باتوجه به شرایط تورمی با واکنش هایی همچون برخی نمایندگان مجلس همراه بود.

اما اینکه جریان افزایش حقوق کارکنان در سال آینده به چه صورتی است، در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی از میرکاظمی – رییس سازمان برنامه و بودجه مورد سوال قرار گرفت و وی در پاسخ به ایسنا توضیحاتی ارائه کرد.

نمی شود بخاطر کارکنان تمام مردم در سختی باشند

میرکاظمی با اشاره به اینکه در سال آینده افزایش حقوق بصورت پلکانی صورت خواهد گرفت، اظهار نمود: بر این اساس تلاش بر این است که حداقل افزایش اعمال شده ولی حقوق های پایین ممکنست تا بالای ۳۰ درصد نیز افزایش یابد اما کسانی که چندین بار افزایش حقوق داشته اند کمترین درصد رشد را خواهند داشت، بدین سبب افزایش حقوق برای تمامی کارکنان یکسان نیست.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در یک چرخه منفی حقوق قرار گرفته ایم، تصریح کرد: حالا بطور مرتب تورم ایجاد می شود و به دنبال آن حقوق ها افزوده می شوند که برای تامین منابع آن خلق پول شده و به دنبال این جریان با افزایش پایه پولی و افزایش نقدینگی تورم رشد می کند به عبارتی ۲۰ درصد افزایش حقوق برای کارکنان اعمال می نماییم، ولی تورم برای عموم مردم ایجاد می شود. دولت به سمتی حرکت خواهدنمود که خلق پول صورت نگرفته و به این صورت نباشد که برای پرداخت حقوق کارکنان که سهم محدودی در جامعه دارند تبعات و تورم آن کل مردم را تحت فشار قرار دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: متاسفانه هم اکنون بهم ریختگی بالایی در وضعیت حقوق وجود دارد بطوریکه مصوباتی را گرفته اند که افزایش بالای حقوق را برای برخی کارکنان ایجاد می کند، اما بطورمثال جوان تحصیلکرده ای که جدیدالورود سیستم می شود حقوق پایینی دارد، اما برنامه ما این است تا سه سال آینده بتوانیم شرایط را تغییر دهیم.

در بودجه 1401 از منابع صندوق استفاده نخواهد شد

اما در ادامه رییس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در خصوص استفاده دولت در بودجه سال جاری و بودجه سال ۱۴۰۱ از منابع صندوق توسعه ملی توضیح داد: ما به هیچ عنوان برنامه ای جهت استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده نخواهیم داشت و به سمت خلق پول نمی رویم حتی این مساله را در بخشنامه نیز تاکید کرده ایم. استفاده دولت از منابع صندوق توسعه ملی بودجه ای نخواهد بود مگر برای پیشرانی اقتصاد و پروژه های بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت در توسعه کشور.

میرکاظمی با اشاره به اینکه در بودجه امسال از منابع صندوق توسعه ملی استفاده شده است تصریح کرد: این نیز بر طبق مصوبه قانون بودجه و مجوز صادره از مازاد ۲۰ درصد بوده که در نیمه اول سال استفاده شد و احیانا در نیمه دوم سال نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه نگاه دولت قبل این بود که همانطور که پول وارد صندوق می شود در فشارهای اقتصادی و تنگناها نیز از آن استفاده نماید، اظهار نمود: بر این اساس برداشت هایی از منابع صندوق صورت گرفته که در بعضی موارد مانند مهار آب های مرزی اقدام پسندیده بود ولی در مواردی بر طبق ضروریات دولت صورت گرفته که تا حد ممکن اهتمام می شود اینطور از منابع صندوق استفاده نکنیم هر چند منابعی که با مجوز رهبری برداشت شده بصورت تسهیلات است و باید پس از بررسی و محاسبات صورت گرفته به صندوق بازگردد.
1400/07/25
07:55:26
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش