عضو كمیسیون آموزش مجلس در گزارش آنی بازار:

تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان طی ماه جاری

تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان طی ماه جاری به گزارش آنی بازار خراسان شمالی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان طی ماه جاری مشخص می شود، اظهار داشت: اجرای لایحه رتبه بندی معلمان، مهم ترین اقدام 50 ساله آموزش و پرورش ایران است.


محمد وحیدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که برای اجرای لایحه رتبه بندی امسال ۲۵ هزار میلیارد تومان اختصاص پیدا می کند، اظهار نمود: به میزان توانایی مالی دولت، طرح رتبه بندی معلمان اجرا می شود و اعتبارات مربوط به این طرح در سال ۱۴۰۱ نیز در مجلس بررسی خواهد شد.
وی با اعلان اینکه طرح رتبه بندی معلمان مهم ترین اقدام ۵۰ ساله آموزش و پرورش ایران است، تاکید کرد: طرح رتبه بندی معلمان تزاحمی با نظام پرداخت حقوق سایر کارمندان ندارد و این اطمینان را به کارمندان می دهیم طرح رتبه بندی معلمان به مفهوم عدم توجه به سایر کارکنان دولت نیست.
وحیدی با اشاره به این که اجرای رتبه بندی معلمان به مفهوم توجه به نسل های آینده کشور است، اضافه کرد: ظرفیت تولید علم و دانش بوسیله معلم به دانش آموزان منتقل می شود و این مساله نشان دهنده اهمیت اجرای رتبه بندی معلمان است.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: لایحه رتبه بندی معلمان هفته آتی در مجلس بررسی می شود و تعیین تکلیف این لایحه در آذرماه مشخص می شود.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اشاره کرد: مجلس فرصت شایستگی را در درون نهاد تعلیم و تربیت کشور پایه گذاری می کند و رییس جمهور نیز دولت را مکلف به اجرای این لایحه می کند.
او در آخر اشاره کرد: اگر گروهی مخالف اجرای این طرح هستند به مفهوم عدم درک مناسب افراد است؛ این طرح در خیلی از کشورهای دنیا در حالِ اجرا است که اهمیت بسیاری نیز دارد.
منبع:

1400/09/02
16:12:10
5.0 / 5
273
تگهای خبر: آموزش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش