سپرده و تسهیلات بانکی زیاد شد

سپرده و تسهیلات بانکی زیاد شد آنی بازار: میزان سپرده ها و تسهیلات بانکی تا آخر مرداد ماه سالجاری نسبت به سال قبل معادل ۴۶.۷ و ۵۲.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، برپایه گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در انتها مردادماه سالجاری، مانده کل سپرده ها به رقم ۴۵۳۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل معادل ۴۶.۷ و ۱۷.۱ درصد افزایش را نشان داده است.

همچنین، بالاترین مبلغ سپرده ها در ارتباط با استان تهران با مانده ۲۴۹۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.
علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۳۳۲۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل معادل ۵۲.۵ و ۱۹.۱ درصد افزایش داشته است.
طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات هم در ارتباط با استان تهران با مانده ۲۱۶۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.
نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۸۱.۲ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل، به ترتیب ۳.۵ و یک واحد درصد افزایش را نشان داده است که نسبت مذکور در استان تهران ۹۴.۶ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۷.۱ درصد است.
در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیتهای بانکی آنها از راه شعب بانکها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.


منبع:

1400/09/09
23:30:37
5.0 / 5
244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش