شهرام صارمی:

خانه موسیقی حیاط خلوت وزارت ارشاد است

خانه موسیقی حیاط خلوت وزارت ارشاد است آنی بازار: شهرام صارمی معتقد می باشد که خانه موسیقی حیاط خلوت وزارت ارشاد است و تا آن زمان که ارتباط نزدیک دولت با خانه موسیقی قطع نشود، هیچ اقدام موثری در این نهاد شکل نمی گیرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، شهرام صارمی _ آهنگساز و نوازنده کمانچه _ با حضور در برنامه رادیویی «ارغنون» با موضوع بررسی کارهای خانه موسیقی، درباره اینکه هر شغلی یک نهاد صنفی مرتبط دارد، اظهار داشت: نهاد صنفی باید از نظر شغلی و بهداشتی اعضای خودرا مورد حمایت کامل قرار دهد. نهاد صنفی باید تلاش کند تا اعضایش امنیت شغلی داشته باشند. رسیدگی و رعایت حقوق اجتماعی و درآمد اقتصادی و بیمه و غیره همچون مهم ترین اقدامات یک نهاد صنفی است.
این آهنگساز با اشاره به اینکه در دو سال قبل حدود ۴۰ درصد از آموزشگاه های موسیقی بطور کامل تعطیل شده اند، بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا هیچ کنسرتی برگزار نشده است. خانه موسیقی در دو سال قبل برای رسیدگی به وضعیت «آموزشگاه های تعطیل شده» و «تعطیلی کنسرت ها و کلاس های آموزشی موسیقی» چه اقداماتی انجام داده است؟
شهرام صارمی با اشاره به اینکه خانه موسیقی در قالب حقوقی بعنوان موسسه فرهنگی و هنری ثبت شده است، توضیح داد: خانه موسیقی یک نهاد صنفیِ تحت پوشش وزارت کشور نیست.
وی با اشاره به اینکه انجمن صنفی هنرمندان موسیقی در وزارت کشور ثبت شده است، عنوان کرد: صنف رسمی فعالان حوزه موسیقی «انجمن صنفی هنرمندان موسیقی» است.
این نوازنده کمانچه با اشاره به اینکه آموزشگاه های موسیقی هیچگاه از خانه موسیقی کمک نگرفته اند، اشاره کرد: خانه موسیقی در طول سالهای فعالیت خود گام مثبتی برای تسهیل شرایط برگزاری کنسرت در ایران برنداشته است.
وی با اعلان اینکه صنف باید تمام مشکلات اعضای خودرا برطرف کند، اشاره کرد: خانه موسیقی در خیلی از مواقع خودرا صنف رسمی موسیقی کشور معرفی می کند.
شهرام صارمی با اشاره به اینکه خانه موسیقی به دولت وابسته است، اظهار داشت: بیشتر اعضا و هیات مدیره های دوره های مختلفِ خانه موسیقی افرادی هستند که بطور مستقیم یا غیر مستقیم با مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط هستند. خانه موسیقی حیاط خلوت وزارت ارشاد است.
این آهنگساز درباره اینکه خانه موسیقی باید بطور کامل از دولت فاصله بگیرد، افزود: تا آن زمان که ارتباط نزدیک دولت با خانه موسیقی قطع نشود، هیچ اقدام موثری در این مجموعه شکل نمی گیرد.
منبع:

1400/09/14
12:18:30
5.0 / 5
222
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بیمه , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش