حسینی بوشهری:

تحول نظام بانکداری آرزوی 40 ساله است

تحول نظام بانکداری آرزوی 40 ساله است به گزارش آنی بازار رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: خاستگاه بانک، جوامع غیر اسلامی است اما پس از انقلاب اسلامی اهتمام کرده ایم آنرا کمی بومی و مطابق با احکام اسلام تغییر دهیم ولی همچنان به هدف نهایی نرسیده ایم و مراجع تقلید نیز از وضع موجود گله مندند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با مدیر عامل بانک رفاه کارگران اظهار داشت: اگر در وضعیت فعلی بانکها با انگیزه و اهداف دینی و اسلامی اداره شوند، مشکلات عدیده ای در جامعه حل خواهد شد.
وی افزود: بانک نه بعنوان یک بنگاه اقتصادی بلکه باید بعنوان ابزار تسهیل تولید و امورات مردم در جامعه فعالیت کند. حالا که بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب گذشته است، پیوسته آرزو داشته ایم که مسئله بانکداری تغییر و تحول یابد.
حسینی بوشهری با اشاره به لزوم تغییرات جدید در نظام بانکداری کشور تصریح کرد: خاستگاه بانک، جوامع غیر اسلامی است و پس از انقلاب اسلامی اهتمام کرده ایم آنرا کمی بومی و مطابق با احکام اسلام تغییر دهیم؛ اما همچنان به هدف نهایی نرسیده ایم و مراجع تقلید نیز از وضع موجود گله مندند.
امام جمعه قم با اشاره به لزوم چارچوب سازی برای مسائل اقتصادی نظام اسلامی، اظهار داشت: نظام اسلامی باید چارچوب داشته باشد و تنظیم آن وظیفه حوزه علمیه است؛ البته اجتهاد پویا سبب شده تا اختلاف نظرهایی نیز وجود داشته باشد؛ اما می توان در موارد اختلاف با بهره گیری از نظرات مقام معظم رهبری از تشتت آراء جلوگیری کرد و نظام واحدی را برای پیاده سازی آماده کرد.
وی خطاب به مدیرعامل بانک رفاه کارگران، اضافه کرد: اقدام شما در الگو سازی عملیاتی برای پیاده کردن احکام اسلام در نظام بانکداری، راه زیادی را در پیش رو دارد؛ اما رویکرد و نگاه شما، هم خداپسندانه و هم امیدبخش است؛ چونکه روحانیت به خاطر تضاد وضعیت نظام بانکداری با برخی احکام اسلام، پیوسته مورد سؤال و بهتان بوده است.
منبع:

1401/02/28
22:27:42
5.0 / 5
202
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش