انتقاد وحیدی از اجرا نشدن قانون رتبه بندی معلمان

انتقاد وحیدی از اجرا نشدن قانون رتبه بندی معلمان به گزارش آنی بازار یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از اجرایی نشدن قانون رتبه بندی معلمان انتقاد نمود و خواهان ورود کمیسیون اصل نود به این مورد شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، محمد وحیدی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری با استناد به ماده ۷۵ آئین نامه داخلی اظهار داشت: در ۵ تیرماه مطالبی در مجلس درمورد پیگیری مسائل در ارتباط با وزارت صمت و مشخصا مبحث معادن بوکسید بیان شد که سراسر غیرعلمی، غیرمنطقی و غیرواقعی بود؛ اولا اگر قله ای به نام شاهوار ثبت شده، مرتبط به محدوده معدن ثبت شده قانونی در بوکسید نیست. شما مستندات را بخواهید و کمیسیون اصل ۹۰ هم بررسی کند.
وی افزود: برابر مطالعات و پژوهش های دانشگاهی معادن نه تنها ارتباطی با منابع آبی ندارد بلکه با اجرای آبخیزداری و اجرای آبخوان ها، آب با کیفیت در سفره های زیرزمینی را تقویت کرده است. در اینباره مردم شاهرود، جاجرم، گرمه و میامی سالهای طولانی است که کنار یکدیگر زندگی می کنند و کسی حق ندارد با مطالب غیرواقعی مردم را نگران در مقابل هم قرار دهد. اگر کوچکترین اثر منفی به منابع آبی مردم و محیط زیست وارد می شد، ما اساسا برای احقاق حق مردم به این مساله ورود کرده و از حق مردم دفاع می کردیم.
وی افزود: آیا اهمیت استفاده حداکثری از بوکسید داخلی برای پشتیبانی از تولید مهم و استراتژیک آلمینا برای کشور لازم است یا خیر. حرکت پوپولیستی غیرواقعی و غیرمنطقی در مجلس نباید اتفاق بیفتد. وزرای کشور و صمت و استانداران دو استان موظف به حل مبحث با مستندات قانونی هستند و لازم است وزیر صمت به این مورد ورود کند.
وحیدی در تذکر دیگری بیان نمود: هیات رئیسه مجلس باید با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آئین نامه داخلی از شأن مجلس دفاع کند. مجلس برای رتبه بندی معلمان پس از عرضه لایحه قانونی و طی مراحل قانونی و با بیشتر از ۹۰ درصد این لایحه را مورد تایید قرار داده است. رئیس جمهور دستور اجرای آنرا صادر کرده که این مورد تا ۱۱ شب روز گذشته در فراکسیون فرهنگیان با وزرای مربوطه مورد بررسی قرار گرفت که خوشبختانه پس از ۴۰ سال ۳۸ هزار میلیارد برای اجرای این قانون در نظر گرفته شد اما متاسفانه برخی با تفکر برنامه ۲۰۳۰ در سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی مانع اجرای قانون مجلس شده اند و می خواهند قانون را ناقص اجرا کنند که این ناقص اجرا شدن قانون سبب تبعات منفی در فضای عمومی کشور بخصوص فرهنگیان خواهد شد.
وی ادامه داد: آیا این موارد مصداق ناامیدکنندگان ملت نیست؟ از هیات رئیسه می خواهم برپایه ظرفیت های قانونی طبق ماده ۱۰۷ و ماده ۲۳۴ و بحث استفاده از ظرفیت های کمیسیون اصل ۹۰ مقابل این افراد بایستد. مگر مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ نباید در مقابل کارشکنی ها بایستند؟ بنابراین انتظار داریم پیگیری های لازم در این خصوص صورت گیرد.
علی نیکزاد نایب رییس مجلس در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: قانون باید اجرا شود که در این خصوص به سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش سفارش می کنم که در اجرای قانون برای کمک به دولت تسریع کند که این قانون حق مسلمی برای معلمان عزیز است.
منبع:

1401/04/08
23:13:23
5.0 / 5
179
تگهای خبر: آموزش , تولید , چك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش