افزایش قیمت مسكن در اروپا

افزایش قیمت مسكن در اروپا آنی بازار: در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ متوسط قیمت مسكن در اتحادیه اروپا بیشتر از چهار درصد افزایش داشته است.


به گزارش آنی بازار به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، شاخص بهای مسكن در ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا و ۱۹ كشور عضو منطقه یورو در انتها سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ به صورت متوسط ۴.۲ درصد افزایش داشته است. این افزایش در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ در اتحادیه اروپا ۰.۷ درصد و در منطقه یورو ۰.۶ درصد عنوان شده است.
در میان كشورهای عضو، بیشترین افزایش قیمت مسكن در سه ماهه پایانی سال قبل در اسلوونی با ۱۸.۲ درصد به ثبت رسیده است و بعد از این كشور، لتونی با ۱۱.۸ درصد و جمهوری چك با ۹.۹ درصد قرار دارند. قیمت ها تنها در ایتالیا كاهشی بوده است بگونه ای كه این رقم برای سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو منفی ۰.۶ درصد بوده است.
در مقایسه با سه ماهه قبل، بیشترین افزایش قیمت در اسلوونی با ۶.۵ درصد به ثبت رسیده است و بعد از این كشور، لتونی با ۴.۲ درصد و مالت با ۳.۸ درصد قرار دارند. قیمت ها در دانمارك ۱.۷ درصد، بلژیك ۰.۵ درصد، انگلیس ۰.۴ درصد، سوئد و فرانسه و ایتالیا ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرده است.
در میان سایر كشورهای عضو اتحادیه اروپا، بهای مسكن در طول یك سال اخیر در آلمان ۴.۶ درصد، ایرلند ۷.۲ درصد، اسپانیا ۶.۷ درصد، لوكزامبورگ ۹.۳ درصد، هلند ۹.۳ درصد و اتریش ۴.۹ درصد افزایش یافته است.
منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.1398/01/24
14:57:00
5.0 از 5
4540
تگهای خبر: افزایش قیمت , اقتصاد , چك , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش