قربانی: رانت ارز نیمایی به جیب چه كسانی می رود؟

قربانی: رانت ارز نیمایی به جیب چه كسانی می رود؟ آنی بازار: نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس اظهار داشت: چرا از بهترین ابزار مدیریت واردات و صادرات یعنی تعرفه به خوبی استفاده نمی شود؟


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، محمد حسین قربانی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این شرایط سخت كه دشمن در میدان های اقتصادی، سیاسی و فضای مجازی آرایش جنگی گرفته است لازم است كه برای استفاده از همت حداكثری از تمامی ظرفیت های داخلی كشور استفاده نمائیم. در این راستا باید به اقتصاد مقاومتی، وحدت قوا و محرم دانستن مردم دقت كرده و از تجربه گران سنگ هشت سال دفاع مقدس بهره گیریم.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس ضمن تبریك هفته كارگر و هفته معلم اظهار داشت: كارگران استوانه اقتصادی كشور هستند در مورد فرهنگیان باز از وزیر آموزش و پرورش می خواهم كه جهت رفع تنگناهای این قشر بكوشند امروز فرهنگیان ما در شرایط نامطلوبی زندگی می كنند بزرگترین سرمایه یك كشور نیروی انسانی است تعلیم و تربیت این نیرو توسط آموزش و پرورش صورت می گیرد اگر باور داریم كه هویت فرهنگی ما در دستان معلم است باید برای امورات این قشر فرهیخته تلاش نماییم.
وی با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش اظهار داشت: مصداق كار در پشتیبانی از فرهنگیان اجرایی كردن این سند است. سند تحول آموزش و پرورش ریلگذاری آینده كشور را مورد توجه قرار داده است.
قربانی ضمن تبریك هفته هلال احمر اظهار داشت: مصداق خدمت خالصانه در جریان سیل اخیر اقدامات این ارگان است. سیل بی سابقه اخیر در بعضی استان ها موجب خسارات و بر بعضی نقاط كشور بركاتی داشت. اما آن چه برای همه درس عبرتی بود داشتن یك ستاد مدیریت بحران واحد در كشور است. این ستاد می تواند از هدر رفتن منابع جلوگیری نمایند.
این عضو كمیسیون بهداشت مجلس پیشرفت كشور ذیل سه مقوله اقتصاد، امنیت و اعتماد تعریف كرد و اضافه كرد: متأسفانه با بی تدبیری، ندانم كاری ها و آزمون و خطاها و عدم شجاعت در تصمیم گیری و نداشتن شهامت در نظارت – كه ابزار اصلی دولت در تنظیم بازار است - اعتماد عمومی مردم كم رنگ شده است. آیا در كشور با رانت خودرو، دارو، گوشت و نهادهای دامی و … مقابله شده است؟
این نماینده مردم در مجلس در دهم افزود: چگونه یك شبه برای یك محصول ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر می گیریم و در همان شب آن ارز را به ارز نیمایی تبدیل می كنیم؟ این رانت به جیب چه كسانی می رود؟ ۱۴ میلیارد دلار ارز برای كالاهای اساسی در اختیار قرار دادید چه كسانی از این ارز استفاده كردند؟ آیا این اعتبار در سبد كالاهای خانواده ها مؤثر بود؟ كدام عقل سلیم می پذیرد كه از یك طرف دام زنده را با هواپیما وارد كنید و از جانب دیگر دام صادر كنیم؟ چرا از بهترین ابزار مدیریت واردات و صادرات یعنی تعرفه به خوبی استفاده نمی شود؟ این ضعف نشان داده است كه یا توان مقابله با این مفسده را نداریم و یا اراده در بین نیست.
قربانی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای كنترل بازار اظهار داشت: این دستور را به فال نیك می گیریم اما هنوز اقدامی انجام نشده است.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس در مورد احتمال افزایش قیمت بنزین اشاره كرد: در این شرایط نابسامان كه دغدغه مردم معیشت است افزایش قیمت بنزین به هیچ وجه به صلاح نیست. بارها از زبان آقایان شنیده شده است كه در سال ۹۸ هیچ گونه افزایش قیمت بنزین نداریم مجلس باز در بودجه سال ۹۸ چنین مجوزی نداشته است. چگونه یك شبه چنین شایعه ای پخش می شود؟ چرا با مجلس مشورت نكردید؟ چه دست هایی در كار است كه می خواهد برای نظام هزینه ایجاد كند؟
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: اگر دولت شهامت حل یارانه ثروتمندان را ندارد از مجلس درخواست می كنم كه جهت حل یارانه ۴۰ میلیون ثروتمند و سه میلیون ایرانی خارج از كشور و همین طور حذف پرداخت های غیرضرور باز اقدام نماید. از رئیس جمهور می خواهم كه درباره اجرایی شدن تبصره ۱۶ قانون ۹۸ یعنی بخشودگی جرایم و دیركرد وام های زیر ۱۰۰ میلیون را اجرایی كند این مساله متأسفانه به تفكر یك بام و دو هوا تبدیل گشته است.
قربانی ضمن درخواست از برنامه ریزی وزارت جهاد برای ماه رمضان اظهار داشت: این سازمان فقط شهر تهران را نبیند به خدا مردم شهرهای دیگر باز گرفتار مشكلات عدیده ای هستند.
منبع:

1398/02/15
14:24:22
5.0 از 5
4812
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش