رشد اقتصادی آلمان كم می شود

رشد اقتصادی آلمان كم می شود به گزارش آنی بازار با وجود كاهش بدهی های دولت، رشد اقتصاد آلمان امسال كاهش خواهد یافت.


به گزارش آنی بازار به نقل از سی ان بی سی، اتحادیه اروپا پیش بینی خود از رشد اقتصادی آلمان را برای بار دوم امسال كم كرد.
كمیسیون اروپا با بیان این كه جنگ تجاری و كاهش تقاضای چین برای واردات محصولات آلمانی سبب ایجاد تنگناهای جدیدی در اقتصاد آلمان خواهد شد، رشد امسال بزرگ ترین اقتصاد اروپا را تنها ۰.۵ درصد پیش بینی نمود كه در صورت تحقق، دومین رشد اقتصادی ضعیف در میان كشورهای عضو منطقه یورو بعد از ایتالیا خواهد بود.
اقتصاد آلمان كه وابستگی زیادی به تولیدات صنعتی و صادرات دارد، با كند شدن رشد اقتصادی چین، افزایش منازعات تجاری، رسوایی خودروسازی های این كشور و مساله برگزیت روبرو شده است؛ بگونه ای كه آمارها حاكی از كاهش فرا تر از حد انتظار صادرات و واردات این كشور است.
كمیسیون اروپا در گزارش خود اعلام نمود: بعد از كاهش شدید رشد اقتصادی در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ و ابتدای سال ۲۰۱۹، به نظر می آید با تقویت تقاضای داخلی روند رشد اقتصادی آرام آرام به مدار اصلی خود برگردد. مازاد حساب جاری آلمان بالا خواهد ماند و بدهی از ۵۸ درصد تولیدات ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۹ به ۵۶ درصد در سال آینده كاهش خواهد یافت اما در كوتاه مدت، شاخصه ها ناامید كننده است.
پیشتر بانك مركزی آلمان نرخ رشد ۱.۶ درصدی را برای رشد امسال پیش بینی كرده بود كه این رقم بعداً در گزارشی به ۰.۸ درصد رسید و الان صحبت از كاهش مجدد این نرخ به ۰.۵ درصد مطرح است.
دفتر آمار فدرال آلمان در گزارشی اعلام نموده بود رشد تولید ناخالص داخلی آلمان از ۲.۲ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۱.۵ درصد در سال ۲۰۱۸ كاهش یافته است كه ضعیف ترین نرخ رشد این كشور در خلال پنج سال اخیر به حساب می آید. این نهمین سال متوالی است كه رشد اقتصادی آلمان مثبت است.
پیر موسكوویچی، كمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا اظهار داشت كه بنیان های اقتصادی كشورهای اروپایی نیرومند است. ما می توانستیم بهتر كار نماییم اما خوشبختانه هنوز وارد ركود نشده ایم و اقتصاد منطقه یورو اقتصاد نیرومندی است.1398/02/20
13:04:10
5.0 از 5
5355
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش