شاخص بورس از قله تاریخی دور شد

شاخص بورس از قله تاریخی دور شد به گزارش آنی بازار در صورتی كه در آخرین روز كاری هفته گذشته فقط ۱۱۳ واحد مانده بود تا نماگر اصلی بورس ركورد تاریخی جدیدی به ثبت برساند، امروز این شاخص با كاهش مواجه گردید و با قله تاریخی فاصله گرفت.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، هفته گذشته نسبت به هفته های عادی یك روز كاری كمتر داشت اما فعالان بازار سهام در چهار روز كاری آن، شاهد رشد بیشتر از چهار درصدی نماگر اصلی بودند و این اتفاق سبب شد این نماگر بار دیگر كانال ۲۲۴ هزار واحدی را باز پس گیرد و یك قدم بیشتر تا فتح قله تاریخی فاصله نداشته باشد.
اما در نخستین روز معاملاتی بورس تهران در این هفته قیمت بیشتر سهم ها با افت مواجه گردید و شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس تهران از آغاز بازگشایی ساعت معاملات با شیب نسبتاً زیادی افت كرد و تقریباً در نیم ساعت ابتدای دادوستدها تقریباً تا تراز ۲۲۱ هزار و ۳۴۰ واحدی پایین آمد. در ادامه با رشد آرامی مواجه گردید و در نهایت نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته گذشته ۲۰۸۹ واحد افت كرد و در تراز ۲۲۲ هزار و ۳۸۷ واحدی ایستاد. همینطور شاخص كل هم وزن هم با ۱۳۲ واحد افت تا رقم ۵۱ هزار و ۱۳۲ واحد پایین رفت.
شاخص آزاد شناور هم با ۲۸۲۱ واحد كاهش رقم ۲۵۱ هزار و ۳۶۱ واحد را تجربه نمود و شاخصهای بازار اول و دوم هر كدام ۱۹۴۷ و ۲۲۶۴ واحد افت كردند. فولاد مباركه اصفهان امروز هم از شركت هایی بود كه در نوسانات شاخص كل بازار سهم زیادی داشت.
به صورتی كه معاملات سهام این شركت به تنهایی ۳۷۵ واحد شاخص كل را كم كرد. همینطور ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین هر كدام به ترتیب ۳۵۴، ۱۵۹ و ۱۵۱ واحد تأثیر كاهشی روی بازار سهم داشت.
امروز در گروه خودرو بر ساخت اساسا حجم معاملات به یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون سهم رسید و ارزش معاملات این گروه رقم ۲۳۰ میلیارد تومان را پشت سر گذاشت. در این گروه قیمت سهام برخی از شركت ها بیشتر از چهار درصد افت و خیز داشت اما تعدادی دیگر كمتر از دو درصد نوسان كردند.
بانكی ها هم دیگر گروهی بودند كه از ارزش معاملات بالایی برخوردار بودند؛ به صورتی كه این گروه با حجم معاملات حدود دو میلیارد سهم ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان را پشت سر گذاشت. در این گروه بیشتر از نیمی از سهم ها نوسان قیمت كاهشی از دو درصد را تجربه كردند و تعدادی هم توانستند بیشتر از سه درصد رشد قیمت را تجربه و شاهد صف های خرید باشند.
فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و سیمانی ها امروز همچون گروه هایی بودند كه ارزش معاملات نسبتاً بالایی را تجربه كردند. در گروه فلزات اساسی محصولات شیمیایی و همینطور گروه سیمانی ها امروز با افت قیمت مواجه بودند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱، ۳۱۶ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۵.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همینطور تعداد معاملات این بازار به عدد ۳۲۲ هزار و ۸۸۶ نوبت رسید.
آیفكس هم امروز با ۱۴.۷۶ واحد افت مواجه گردید و به رقم ۲۷۸۵ واحدی رسید. همینطور ارزش معاملات فرابورس ایران رقم تقریبی ۷۵۶ میلیارد تومان را تجربه نمود و ارزش معاملات این بازار حجمی ۱.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.
منبع:

1398/03/11
15:24:51
5.0 از 5
4514
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش