در مجمع فوق العاده ارتباطات سیار تصویب شد

افزایش 100 درصدی سرمایه شركت ارتباطات سیار

افزایش 100 درصدی سرمایه شركت ارتباطات سیار آنی بازار: امروز سهامدارن شركت ارتباطات سیار ایران به افزایش 100 درصدی سرمایه این شركت رای مثبت دارند؛ بدین سان سرمایه این شركت از 960 میلیارد تومان به 1920 میلیارد تومان افزایش می یابد و منابع این افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته تامین می شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا امروز مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شركت ارتباطات سیار ایران در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو انجام شد و برمبنای آن سهامداران به افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی رأی مثبت دادند؛ بدین سان سرمایه این شركت از ۹۶۰ میلیارد تومان به ۱، ۹۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
فرهنگ - مدیر عامل شركت ارتباطات سیار ایران - در این مجمع با اشاره به صورت های مالی اظهار نمود: سال ۸۸ پس از خصوصی سازی سرمایه شركت ارتباطات سیار ایران ۲۰۰ میلیارد تومان بود سال ۹۳ یك مرحله افزایش سرمایه داشتیم كه برمبنای آن سرمایه به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و در آن زمان شبكه ۳G آغاز شد.
وی ادامه داد: در سال های بعد برای شبكه LTE نیاز به افزایش سرمایه داشتیم كه برمبنای آن مجمع فوق العاده تشكیل شد و در آن مجمع سرمایه شركت به ۹۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت و هم اكنون دو سال است كه سرمایه شركت ۹۶۰ میلیارد تومان شده است.
بگفته فرهنگ، با عنایت به صورت های مالی شركت ۲۲ هزار میلیارد تومان جمع دارایی هاست. همین طور با عنایت به جمع بدهی ها و سرمایه ۹۶۰ میلیارد تومانی، نیاز به افزایش سرمایه داریم كه ۲۴۰ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی و باقی از محل سود انباشته صورت می گیرد.
وی در پاسخ به یكی از سهامداران درباره "علت عدم افزایش سرمایه ۴۰ درصد و چرا با اینكه در مجمع فوق العاده قبلی با اینكه افزایش سرمایه ۱۴۰ درصدی تصویب گردید در نهایت ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه عملی شد؟ اظهار نمود: در آن زمان ابتدا افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را اعمال كردیم و زمانی كه می خواستیم افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را اعمال نماییم، بورس جلوی این افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را گرفت.
فرهنگ در پاسخ بگفته سهامدار دیگر در خصوص اینكه "با افزایش سرمایه زیاد سهم را زیاد رقیق نكنید"، اظهار نمود: هم اكنون قیمت سهم تقریباً ۱، ۹۷۵ تومان است و با این افزایش سرمایه قیمت تقریبی سهم ۱، ۰۰۰ تومان می شود و در بازار فعلی سهم ۱۰۰۰ تومانی خوب است.1398/03/12
15:33:22
5.0 از 5
4673
تگهای خبر: بازار , بورس , شركت , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش