كاهش رشد اقتصادی فرانسه

كاهش رشد اقتصادی فرانسه آنی بازار: رشد اقتصادی سه ماهه نخست فرانسه به 0.3 درصد رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اكونومیكس، مركز آمار فرانسه با تأیید پیش بینی های قبلی و انتظار اقتصاددانان اعلام نمود كه با كاهش ۰.۱ درصدی رشد اقتصادی در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه پایانی سال گذشته، دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو رشد ۰.۳ درصدی را تجربه كرده است.
در میان مؤلفه های مختلف رشد، مصارف خانوار افزایش داشته است (از ۰.۳ درصد در سه ماهه پایانی سال قبل به ۰.۴ درصد در سه ماهه نخست) اما سرمایه گذاری ثابت و تقاضای خالص خارجی با كاهش (به ترتیب از ۰.۶ درصد به منفی ۰.۳ درصد و از ۰.۷ درصد به ۰.۶ درصد) روبه رو شده است.
دولت فرانسه كه از اواخر سال قبل مخارج خودرا برای تقویت رشد اقتصادی افزایش داده بود به روند افزایشی خود در سال جدید نیز ادامه داده است به شكلی كه مخارج دولتی طی این مدت ۰.۷ درصد افزایش یافته است. با این وجود سرمایه گذاری خانوارها بدون تغییر و در سطح ۰.۳ درصد باقی مانده است و شركت های خصوصی سرمایه گذاری خودرا از ۰.۸ درصد در سه ماهه پایانی سال قبل به ۰.۷ درصد در سه ماهه نخست امسال كاهش داده اند.
بگفته مركز آمار فرانسه، صادرات در این مدت ۰.۴ درصد و واردات ۱.۴ درصد افزایش داشته است. در دوازده ماه منتهی به ماه مارس اقتصاد فرانسه ۱.۲ درصد رشد داشته است كه نسبت به آمار مدت مشابه سه ماهه قبلی تغییری نكرده است.
متوسط رشد اقتصادی فرانسه در بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۷۸ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم ۱۹۶۸ با ۸ درصد و كمترین رشد نیز متعلق به سه ماهه دوم ۱۹۶۸ با منفی ۵.۳ درصد بوده است.
منبع:

1398/03/13
14:58:38
5.0 از 5
5010
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش