افزایش تورم در قطر و عمان

افزایش تورم در قطر و عمان آنی بازار: نرخ تورم قطر و عمان با افزایش همراه شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از گلف تایمز، شاخص بهای مصرف كننده قطر در ماه آوریل با عنایت به افزایش هزینه های پوشاك و حمل و نقل به ۰.۵۱ درصد افزایش پیدا كرد. بالاترین افزایش نرخ تورم قطر مربوط به بخش حمل و نقل با تورم ۱۴.۵۹ درصدی بوده است و بعد از آن پوشاك با تورم ۵.۱۱ درصدی و هتلداری و رستوران با تورم ۱.۱۳ درصدی قرار دارند. از طرف دیگر اما تورم بخش آب و برق منفی ۲.۶۸ درصد بوده است. نرخ تورم در بعضی محصولات نظیر تنباكو و آموزش نیز بدون تغییر باقی مانده است.
آن طور كه پایگاه خبری تریدینگ اكونومیكس اعلام نموده است نرخ تورم در دیگر كشور جنوبی حاشیه خلیج فارس یعنی عمان تا اختتام ماه آوریل به ۰.۴ درصد رسیده است كه در مقایسه با ماه قبل كمی افزایش داشته است. حمل و نقل با تورم ۰.۷ درصدی، غذا و نوشیدنی با تورم ۱.۲ درصدی و رستوران و هتلداری با تورم ۰.۱ درصدی از مهم ترین محرك های افزایش تورم در عمان بوده اند.
از طرف دیگر ارتباطات با تورم منفی ۰.۴ درصدی، آب و برق با تورم منفی ۰.۳ درصدی و خدمات منزل با تورم منفی ۲ درصدی بیش ترین محركه های كاهشی نرخ تورم در سلطان نشین عمان بوده اند. بر اساس ماهانه نیز تورم عمان در ماه آوریل ۰.۲ درصد بوده است.
متوسط نرخ تورم عمان در بازه زمانی ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۹ برابر ۳.۲۹ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۲۰۰۸ با ۱۴.۵ درصد و كمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۲۰۱۵ با منفی ۰.۵۵ درصد بوده است. در عمان غذا و نوشیدنی، دخانیات، حمل و نقل، پوشاك و ارتباطات اصلی ترین اجزای تشكیل دهنده سبد شاخص مصرف كنندگان هستند.
منبع:

1398/03/14
15:10:41
5.0 از 5
5018
تگهای خبر: آموزش , تورم , خدمات , محصول
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش