نحوه پرداخت مالیات سكه اعلام شد

نپرداختن مالیات سكه تا آخر خرداد، جریمه دارد

نپرداختن مالیات سكه تا آخر خرداد، جریمه دارد به گزارش آنی بازار معاون سازمان امور مالیاتی اعلام نمود: خریداران سكه تا حداكثر ۲۰۰ عدد مشمول مالیات مقطوع شده اند و اشخاصی كه بیشتر از ۲۰۰ سكه خریدند، مشمول مالیات مقطوع نبوده و می بایست تا آخر خردادماه ۱۳۹۸، اظهارنامه مالیاتی مربوط به این فعالیت را تسلیم كنندو درصورت عدم پرداخت مالیات تا آخر خرداد ۱۳۹۸ یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، نادر جنتی اظهار نمود: كلیه خریداران سكه كه در سال ۱۳۹۷ نسبت به دریافت حداكثر ۲۰۰ سكه از سیستم بانكی اقدام نموده اند، مشمول مالیات مقطوع بوده و از نگهداری اسناد و مدارك مبحث قانون مذكور و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف هستند.
وی تصریح كرد: اشخاصی كه در سال ۱۳۹۷ بیشتر از ۲۰۰ سكه دریافت كرده اند، مشمول مالیات مقطوع مبحث تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم نبوده و می بایست اظهارنامه مالیاتی مربوط به این فعالیت (خرید و فروش سكه) را تا آخر خردادماه سال ۱۳۹۸ به سازمان امور مالیاتی كشور تسلیم كنند.
جنتی در مورد نحوه تعیین مالیات مقطوع برای خریداران سكه كه طی سال ۱۳۹۷ سكه خویش را دریافت كرده اند، عنوان كرد: بر این اساس، تا ۲۰ سكه دریافتی مشمول مالیات نمی گردد. نسبت به مازاد ۲۰ سكه تا میزان ۶۰ سكه به ازای هر سكه ۱۵۰ هزار تومان مالیات مقطوع؛ نسبت به مازاد ۶۰ سكه تا میزان ۱۰۰ سكه به ازای هر سكه ۲۰۰ هزار تومان مالیات مقطوع و نسبت به مازاد ۱۰۰ سكه تا میزان ۲۰۰ سكه به ازای هر سكه ۲۵۰ هزار تومان مالیات مقطوع تعیین شده است.
جنتی خاطرنشان كرد: خریداران سكه در محدوده ۲۰ تا ۲۰۰ سكه با تاریخ تحویل سال ۱۳۹۷، لازم است ضمن رجوع به سامانه عملیات الكترونیك مؤدیان مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir، كد ملی خویش را در بخش «مالیات مقطوع دریافت كنندگان سكه» وارد كنند و در صورتی كه مشمول مالیات سكه بودند، مبادرت به ثبت نام در این سامانه نمایند.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی كشور افزود: بدیهی است اطلاعات مؤدی شامل اطلاعات هویتی، محل اقامت و شماره همراه، بعد از ثبت نام، اعتبار سنجی شده و در صورت صحت اطلاعات، نام كاربری و كلمه عبور به شماره همراه مؤدی پیامك خواهد شد.
وی افزود: مؤدی بعد از دریافت نام كاربری و كلمه عبور اجازه ورود به بخش مربوطه در سایت عملیات الكترونیك سازمان را پیدا كرده و در ادامه، بعد از مشخص كردن تعداد سكه خریداری شده، محاسبات سیستمی انجام شده و مبلغ مالیات تعیین می شود كه بعد از دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، امكان پرداخت مالیات فراهم می شود.
جنتی همینطور از امكان پرداخت مالیات در چهار قسط مساوی اطلاع داد و اظهار داشت: عدم پرداخت مالیات تا آخر خرداد ۱۳۹۸ یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی كشور اضافه كرد: چنانچه مؤدیان مشمول این دستورالعمل نسبت به مالیات تعیین شده صرفاً از حیث عدم فروش سكه های دریافتی معترض باشند، می توانند نسبت به طرح ادعای خود در مراجع دادرسی مالیاتی اقدام و درخواست رسیدگی مجدد نمایند.
او همینطور خاطرنشان كرد: صاحبان مشاغلی كه حسب سوابق پرونده یا مجوز صادره از جانب مراجع ذیربط به شغل در رابطه با خرید و فروش سكه اشتغال دارند، مشمول پرداخت مالیات مقطوع نبوده و مكلف هستند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی شغلی خود اقدام نمایند.1398/03/23
18:23:07
5.0 از 5
5200
تگهای خبر: بانك , خرید , خریدار , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش