حساب ارزی و ریالی بانك ها چقدر است؟

حساب ارزی و ریالی بانك ها چقدر است؟ آنی بازار: آخرین وضعیت مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانك ها نشان از رشد 20 تا 25 درصدی آنها دارد.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، آخرین آماری كه بانك مركزی از وضعیت حساب ریالی و ارزی بانك ها درانتها سال قبل منتشر نمود از این حكایت داشت كه مانده كل سپرده های بانكی به بیشتر از ۲، ۰۶۷ هزار میلیارد تومان رسیده كه نسبت به انتها سال ۱۳۹۶ حدود ۴۲۱ هزار میلیارد تومان معادل ۲۵.۶ درصد افزایش داشته است.

بررسی وضعیت سپرده های بانكی در استان های كشور نیز نشان داده است كه تهران با مانده ۱، ۱۳۱ هزار میلیارد تومان بیشترین و استان كهگیلویه و بویراحمد با ۵، ۵۰۰ میلیارد تومان كمترین مانده سپرده بانكی را به خود اختصاص دادند.

اما در ارتباط با مانده كل تسهیلات ریالی و ارزی در بانك ها باید اظهار داشت كه كل مانده به ۱، ۵۰۹ هزار میلیارد تومان می رسد كه در مقایسه با اختتام سال ۱۳۹۶ حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان معادل ۱۹.۹ درصد رشد داشته است.

جریان تسهیلات بانكی در استان ها نیز بیان كننده آن است كه استان تهران با ۹۷۵ هزار میلیارد تومان بیشترین و كهگیلویه و بویراحمد با ۵، ۱۰۰ میلیارد تومان پایین ترین میزان مانده تسهیلات را در اختیار دارند.

دلیل این كه تهران همواره بیشترین سطح مانده تسهیلات و سپرده های بانكی را به خود اختصاص می دهد به این بر می گردد كه دفاتر مركزی خیلی از شركت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در تهران مستقر بوده و عمده فعالیت های بانكی آنها بوسیله شعب بانك ها و مؤسسات اعتباری این استان انجام می شود.

منبع:

1398/04/09
00:51:28
5.0 از 5
4405
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش