در بهار امسال

سود سرمایه گذاران بورس ۲ و نیم برابر شد

سود سرمایه گذاران بورس ۲ و نیم برابر شد آنی بازار: سرمایه گذاران بورسی در بهار پارینه بطور متوسط 13 درصد بازده كسب كردند كه رقم در بهار امسال حدود 2.5 برابر شد و به 32 درصد رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در آخرین روز كاری سال ۱۳۹۶ شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران در تراز ۹۶ هزار و ۲۹۰ قرار داشت كه با ورود به سال ۱۳۹۷ و افزایش قیمت ارز در كنار انتظارات تورمی، قیمت سهام در بازار سرمایه ایران نیز بالا رفت و در آخرین روز بهار سال ۱۳۹۷ نماگر اصلی بورس تهران توانست تا رقم ۱۰۸ هزار و ۸۷۲ واحدی رشد كند و ركورد جدیدی را به ثبت برساند.
با این حساب سرمایه گذاران بورسی در سه ماه بهار سال ۱۳۹۷ شاهد رشد شاخص كل به مقدار ۱۲ هزار و ۵۸۲ واحد بودند و بدین سان بطور متوسط بازده ۱۳ درصد را كسب كردند.
اما در آخرین روز كاری سال قبل شاخص كل بورس با رشد پر شتاب قیمت ها تا رقم ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحدی رسیده بود و در ادامه امسال نیز این شاخص توانست با سرعت بالایی رشد كند و برای نخستین بار در تاریخ كانال ۲۰۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد.
در آخرین روز كاری فصل بهار امسال نماگر اصلی بورس توانست تا ۲۳۴ هزار و ۸۷۹ واحد پیش رود كه این رقم ركورد جدیدی بشمار می رود اما این ركورد نه به سبب رشد تولید شركت ها بلكه به سبب ارزش جایگزینی دارایی ها بود.
در نتیجه در مدت سه ماه بهار امسال شاخص بازده نقدی و قیمتی بورس تهران ۵۶ هزار و ۲۲۰ واحد رشد كرد و سبب شد كه سرمایه گذاران بورسی بطور متوسط ۳۲ درصد رشد داشته باشند.
البته طبیعی است كه بازده های عنوان شده متوسط بازده هاست و خیلی از سرمایه گذاران غیر حرفه ای بورسی كه بطور مستقیم وارد معاملات شدند، زیان كردند.
منبع:

1398/04/17
13:07:26
5.0 از 5
4480
تگهای خبر: ارز , ارزش , افزایش قیمت , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش