دلار افزایشی شد

دلار افزایشی شد آنی بازار: بعد از آنكه چندین روز متوالی قیمت ارز با كاهش همراه بود، از عصر روز گذشته بار دیگر صعودی شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، قیمت ارز در ایام گذشته با شیب تندی به سمت پایین حركت كرد؛ به طوریكه قیمت دلار از كانال ۱۳ هزار تومان با شیب تندی به كانال ۱۱ هزار تومان رسید و روز گذشته تا ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان نیز كاهش پیدا كرد.
اما از عصر روز گذشته، قیمت دلار بار دیگر روند صعودی در پیش گرفت و به ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.
امروز نیز قیمت دلار و یورو در صرافی های مجاز بانك مركزی افزایش یافت و قیمت فروش دلار آمریكا در این صرافی ها ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان شده است؛ این صرافی ها همین طور هر دلار آمریكا را ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان می خرند.
هر یورو نیز با افزایش قیمت ۱۰۰ تومانی نسبت به عصر روز گذشته از ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان به ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است و قیمت خرید آن نیز در صرافی های مجاز بانك مركزی ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان است.
با این وجود باید دید كه در ایام آتی نرخ ارز به كاهش قیمت خود ادامه می دهد یا قیمت ارز در بازار با افزایش همراه خواهد بود.
هرچند كه نوسانات ناگهانی ارز چه به كاهشی و چه افزایشی می تواند مشكلاتی برای اقتصاد كشور ایجاد كند، اما بانك مركزی می تواند با ایجاد ثبات در بازار، از اثرات مخرب این تغییر قیمت ها جلوگیری كند.
این در حالی است كه رئیس كل بانك مركزی كاهش قیمت ارز را به سبب اقدامات بانك مركزی همچون سامان دهی گردش ریال، مدیریت تقاضا و تقویت طرف عرضه دانسته و معتقد می باشد كه سیاست های پولی این بانك در جهت كنترل انتشار شوك ارزی به متغیرهای پولی، نقش كلیدی در تحولات بازار ارز داشته است.
منبع:

1398/04/28
11:10:11
5.0 از 5
4519
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش