راهكار صندوق نوآوری برای جلوگیری از ضرر شركت ها بخاطر نقد اوراق خزانه

راهكار صندوق نوآوری برای جلوگیری از ضرر شركت ها بخاطر نقد اوراق خزانه آنی بازار: معاون توسعه فناوری صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: شركت های دانش بنیان كه با شركت های دولتی وارد معامله می شوند، مجبور به دریافت اوراق خزانه هستند كه این امر موجب ضرر این شركت ها می شود؛ بدین جهت ما به منظور پشتیبانی از این شركت ها تسهیلاتی در نظر گرفتیم.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، دكتر سیاووش ملكی فر امروز در مراسم رونمایی از بسته حمایتی از پارك های علم و فناوری، اظهار نمود: تسهیلات این صندوق شامل سرمایه در گردش، تولید صنعتی، لیزینگ تامین دفاتر كاری و اوراق خزانه اسلامی، ضمانت نامه و خدمات توانمندسازی و سرمایه گذاری می شود.
وی افزود: بودجه ای كه در بخش خدمات توانمندسازی هزینه شده است، بیشتر از ۱۰ برابر عملكرد صندوق نوآوری در سه سال قبل بوده است.
ملكی فر تقویت تعامل با سایر بازیگران اكوسیستم نوآوری كشور و طراحی ابزارهای جدید متناسب با نیازهای پویای اكوسیستم نوآوری را همچون رویكردهای این صندوق ذكر كرد و اضافه كرد: بر این اساس ما بر روی حوزه های خاص فناوری متمركز شده ایم، به شكلی كه تا پیش از برگزاری رویداد شركت های فضا پایه درآمد این شركت ها تنها ۲۰ میلیارد تومان بوده است، ولی از یك ماه و نیم گذشته با تمركزی كه بر روی این شركت ها داشتیم، بیشتر از ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته اند.
بگفته وی در این رویداد ۲۰۰ مذاكره میان شركت های فضا پایه و متقاضیان برقرار شده است.
معاون توسعه فناوری صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به چالش های شركت های دانش بنیان در زمینه اوراق خزانه، اشاره كرد: شركت های دانش بنیان برای معامله با بخش های دولتی مجبور به دریافت اوراق خزانه هستند كه نقد كردن این اوراق در بازار با چالش هایی همراه است؛ بدین جهت ما ابزارهایی را در نظر گرفته ایم؛ به این صورت كه شركت ها می توانند نیمی از اعتبارات این اوراق را با تسهیلات ۴ درصد قرض الحسنه از صندوق نوآوری و شكوفایی دریافت نمایند.
ملكی فر كاهش تصدی گری و برون سپاری را از دیگر رویكردهای جدید این صندوق نام برد و تصریح كرد: یكی از وظایف ما مشاركت دادن بخش خصوصی در این حوزه می باشد كه بر این اساس اقدامات لازم انجام شده است. چونكه تنها نیمی از شركت های دانش بنیان در تهران مستقر هستند و ما به منظور بهره مندی نیمی دیگر از شركت های دانش بنیان كه در تهران مستقر نیستند، از ظرفیت های صندوق های پژوهش وفناوری بهره برده ایم.
وی از برگزاری رویدادی با صنایع هوایی آگاهی داد و اضافه كرد: در این رویداد از شركت های فعال در حوزه صنایع هوایی دعوت به عمل می آید تا در این قالب بتوانیم شركت ها را در شبكه تامین زنجیره ارزش این صنعت وارد نماییم.
ملكی فر همین طور با اشاره بگفته رئیس جمهور در زمینه استفاده از ظرفیت های شركت های دانش بنیان برای مقابله با قاچاق كالا، اظهار نمود: ما این آمادگی را داریم تا شركت ها را در این زمینه به خط نماییم تا بتوانیم این چالش را برای همیشه در كشور مرتفع نماییم.
معاون توسعه فناوری صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به همكاری این صندوق با پارك های علم و فناوری، اشاره كرد: در چارچوب صندوق های پژوهش و فناوری و ایجاد خط اعتباری، امكاناتی را فراهم كردیم و شركت های دانش بنیان مستقر در پارك ها بدون مراجعه به صندوق نوآوری و شكوفایی منابع مالی خودرا تامین كنند.
بگفته وی، امكان پذیرش پارك ها برای اعطای تسهیلات به شركت های دانش بنیان مستقر در پارك ها، بهره مندی شركت های پاركی از تسهیلات مالكیت یا رهن محل كار با نرخ ترجیحی و كاهش نرخ تسهیلات مالكیت در صورت اقدام گروهی شركت ها از دیگر زمینه های همكاری این صندوق با پارك ها معرفی شده است.
معاون توسعه فناوری صندوق نوآوری همین طور اشاره كرد: پارك های علم و فناوری بعنوان همكار صندوق نوآوری و شكوفایی می توانند خدمات توانمندسازی این صندوق را به شركت های دانش بنیان تحت پوشش منطقه تحت جغرافیایی خود عرضه كنند.
منبع:

1398/05/03
11:04:42
5.0 از 5
4561
تگهای خبر: ابزار , ارز , ارزش , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش