بورس هفته را مثبت شروع كرد

بورس هفته را مثبت شروع كرد آنی بازار: در نخستین روز معاملات بازار سهام در این هفته، بیشتر سهم ها با افزایش قیمت روبرو شدند و شاخص كل بازار 143 واحد رشد كرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۴۲ واحد رشد كرد و به رقم ۲۵۵ هزار و ۳۰۵ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن نیز با ۵۵۵ واحد افزایش رقم ۶۵ هزار و ۸۸۶ واحدی را تجربه نمود.
در عین حال شاخص آزاد شناور با ۱۸۴ واحد افزایش تا رقم ۲۸۹ هزار و ۱۲۱ واحدی بالا رفت، اما شاخص بازار اول با ۳۵۹ واحد كاهش رقم ۱۸۵ هزار و ۵۵۲ واحدی را تجربه نمود. در عین حال شاخص بازار دوم با ۲۳۴۹ واحد افزایش تا رقم ۵۱۹ هزار و ۱۸۳ بالا رفت.
گروه مپنا، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هر كدام به ترتیب ۲۷۱، ۱۷۱ و ۱۰۴ واحد تاثیر افزایشی روی فاكتورهای بازار داشتند، اما در طرف مقابل فولاد مباركه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت بندرعباس هر كدام به ترتیب ۱۷۷، ۹۹ و ۹۶ واحد تاثیر كاهشی روی شاخص ها داشتند.
امروز نیز گروه محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد اما ارزش معاملات آن نتوانست به بالای ۱۰۰ میلیارد تومان برسد بطوریكه ۷۵ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیشتر از ۹۳ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.
بعد از شیمیایی ها، گروه خودرو، فلزات اساسی و سرمایه گذاری ها در صدر معاملات از نظر ارزش بودند. حجم معاملات خودرویی ها به ۳۲۲ میلیون سهم و حجم معاملات فلزات اساسی به ۱۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
ارزش كل معاملات بورس به رقم ۹۶۸ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از سه میلیارد سهم و اوراق مالی رسید. همین طور تعداد معاملات این بازار رقم ۳۰۸ هزار و ۸۳۴ را تجربه نمود.
امروز در بورس تهران ۱۹۸ نماد با افزایش قیمت و ۱۴۱ نماد با افت قیمت روبه رو شدند. در عین حال در فرابورس ایران ۱۱۸ نماد با رشد و ۷۰ نماد با افت مواجه گشتند.
آیفكس نیز امروز ۱۴.۴۵ واحد رشد كرد و به رقم ۳۴۳۳ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به ۸۰۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن رقم یك میلیارد و ۷۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.
منبع:

1398/05/19
18:19:48
5.0 از 5
4927
تگهای خبر: ارز , ارزش , افزایش قیمت , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش