در حاشیه جحلسه دولت؛

شریعتمداری: یارانه خانواده هایی كه میزان مصرف شان از حد معین بالاتر است قطع می شود

شریعتمداری: یارانه خانواده هایی كه میزان مصرف شان از حد معین بالاتر است قطع می شود آنی بازار: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: آن دسته از خانواده ها كه میزان مصرف شان از حد معین بالاتر است مشمول حذف یارانه می شوند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی و حذف یارانه سه دهك بالای درآمدی، اظهار داشت: در قانون بودجه امسال دولت مكلف به حذف یارانه سه دهك بالاتر شده است یعنی افراد با درآمدهای بالا كه نیاز به دریافت یارانه ندارند، حذف شوند. برای تحقق این هدف بخشنامه اجرایی پیش بینی شده بود كه به هیات دولت ارائه و تصویب گردید و مقرر شد وزارتخانه های تعاون، كار و رفاه اجتماعی، كشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه مسئول شناسایی دهك های بالا شوند و این اقدام از اختتام شهریور صورت گیرد.

وی اشاره كرد: دولت حساسیت جدی دارد كه با عنایت به شرایط اقتصادی و فشارهایی كه بطور طبیعی در اقشار متوسط و پایین جامعه است، ضریب خطا در انتخاب افرادی كه مشمول دریافت یارانه نیستند به حداقل ممكن كم شود و به هیچ وجه فشاری از این محل به طبقه متوسط و پایین وارد نشود. در همین راستا تلاش می نماییم با استفاده از توانایی استانداران، فرمانداران و بخشداران و بانكهای اطلاعاتی به شكلی عمل شود تا در حد ممكن به تكلیف قانونی عمل نماییم و فشاری به این افراد وارد نشود.

وزیر كار افزود: در بخشنامه اجرایی سقف درآمدی معینی برای حذف یارانه وجود ندارد و نشان تمكن در سه دهك بالا میزان مصرف خانوارها است، آن دسته از خانواده ها كه میزان مصرف شان از حد معین بالاتر است مشمول حذف یارانه می شوند. این كار باید با احتیاط كامل صورت گیرد تا به مردم فشاری وارد نشود.

شریعتمداری همین طور در پاسخ به پرسشی درباره هم شأن سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: در همه صندوق های بازنشستگی بحث همسان سازی به طور جدی مورد توجه است و در هیچ كدام از صندوق ها همسان سازی به طور متوازن صورت نگرفته است.
وی اشاره كرد: برای انجام این كار در صندوق بازنشستگی كشوری نیازمند ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع بودیم كه از این میزان در بودجه ۹۸ از اعتبار ۴۷۰ هزار میلیارد تومان مصوب بودجه، فقط سه هزار میلیارد تومان برای همسان سازی اختصاص یافته بود كه با كاهش میزان بودجه به عدد ۳۸۰ هزار میلیارد تومان، طبیعتاً این اعتبار كمتر خواهد بود و بطور متوسط بیشتر از ۱۸ درصد نتوانستیم به همسان سازی حقوق اقدام نماییم.

وزیر كار اشاره كرد: حق با بازنشستگان كشور است و امر همسان سازی لازم و ضروری می باشد. و دولت مكلف به انجام آن است؛ طبیعتاً به محض اینكه توانایی پرداخت این اعتبار وجود داشته باشد، ما نسبت به این مساله با جدیت كامل عمل خواهیم كرد.

شریعتمداری همین طور در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت اصلاح بیمه خبرنگاران اشاره كرد: خبرنگاران با عنایت به سختی كار مورد توجه نظام بیمه ای هستند و ما نیز تلاش می نماییم متناسب با نیازهای انجمن صنفی در رفع مشكلات این قشر از جامعه عمل نماییم. من با حضور در جلسه انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران، از اعضای این انجمن خواستم مشكلاتی كه با عنایت به قوانین موجود می توانیم مرتفع نماییم را اعلام كنند.

منبع:

1398/06/13
19:57:52
5.0 از 5
4452
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیمه , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش