كدام قوانین بازار شركت های كوچك و متوسط فرابورس اصلاح می شود؟

كدام قوانین بازار شركت های كوچك و متوسط فرابورس اصلاح می شود؟ به گزارش آنی بازار سقف و كف های سرمایه و فرآیند پذیرش شركت ها در بازار كوچك و متوسط فرابورس ایران مقرر است طی ماه های آینده اصلاح گردد و نحوه ورود سرمایه گذاران در این بازار هم بازنگری خواهد شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، اخیرا اعلام شده كه مقرر است مقررات بازار شركت های كوچك و متوسط (SME) فرابورس ایران اصلاح گردد. فرایند پذیرش این شركت ها در بازار SME یكی از مواردی است كه اصلاح خواهد شد. همینطور سقف و كف های سرمایه ای شركت ها برای ورود به بازار مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.
آن طور كه مدیر عامل فرابورس ایران اعلام نموده، مقرر است نحوه ورود سرمایه گذاران در این بازار هم اصلاح گردد.
به قول امیر هامونی، فرابورس تلاش می كند ارتباط قوی و مفهوم دارتر از گذشته میان بخش ها و دستگاه های ذی نفع و تنظیم گر این نوع شركت ها برقرار شود.
به اعتقاد وی، بخش خصوصی واقعی پیشران بازار SME در فرابورس خواهد بود و با اصلاح رویه های پذیرش شركت ها در این بازار قطعا تامین مالی SME ها هم با سهولت بیشتری امكان پذیر می شود، چونكه علاوه بر روش های معمول تامین مالی در بازار سهام، ابزارهای مالی اسلامی هم به تجهیز منابع برای شركت های كوچك و متوسط كمك ویژه ای خواهند كرد.

شركت های كوچك و متوسط بخش قابل توجهی از اشتغال جهان را تشكیل می دهند
بنگاه های كوچك و متوسط بخش قابل توجهی از مشاغل دنیا را شامل می شوند و به قول مدیرعامل فرابورس ایران، در اتحادیه اروپا بنگاه های كوچك و متوسط ۹۹ درصد از مشاغل كل این اتحادیه را می سازند و دو سوم كل اشتغال بخش خصوصی را هم در اختیار گرفته اند.
به قول هامونی، SME ها ستون فقرات اقتصاد هستند و این كسب وكارها حدودا در تمام دنیا از اهمیت كلیدی برخوردارند؛ موضوعی كه در كشور ما هم صادق بوده و با عنایت به آمار بیكاری و فشارهای اقتصادی حاصل از تحریم های یكجانبه، اهمیتی مضاعف دارد.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، تا كنون چهار شركت در بازار شركت های كوچك و متوسط فرابورس ایران عرضه شدند كه این شركت ها در صنایع شیمیایی، غذایی و فلزات اساسی هستند.1398/06/25
19:40:13
5.0 از 5
4276
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش