كاهش سرمایه گذاری خارجی در تركیه

كاهش سرمایه گذاری خارجی در تركیه آنی بازار: بیشتر از نیمی از سرمایه گذاری خارجی در تركیه مربوط به كشورهای اروپایی بوده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از آناتولی، وزارت صنعت و فناوری تركیه در گزارشی اعلام نمود كه تا پان ماه ژوئیه، سرمایه گذاران خارجی حدود ۵.۴۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری در این كشور انجام داده اند كه این رقم در مقایسه با سرمایه گذاری خارجی ۶.۲۵ میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل ۱۳.۳ درصد كاهش پیدا كرده است.
میزان سرمایه گذاری در سهام شركت های ترك از سایر بخش ها بیشتر بوده است به شكلی كه سرمایه گذاران خارجی در هفت ماه نخست امسال ۳.۶ میلیارد دلار در بازار سهام تركیه سرمایه گزاری نموده اند. كشورهای عضو اتحادیه اروپا كماكان بزرگ ترین سرمایه گذار خارجی در تركیه بوده اند و ۵۰.۲ درصد از كل سرمایه گذاری ها مربوط به ۲۸ كشور عضو این اتحادیه بوده است.
در میان كشورهای اروپایی، انگلیس با ۶۳۱ میلیون دلار، هلند ۴۳۸ میلیون دلار و آلمان ۱۸۹ میلیون دلار، بزرگ ترین سرمایه گذاران خارجی در تركیه بوده اند. در بازه هفت ماهه منتهی به ماه ژوئیه، ۱.۰۴ میلیارد دلار از كل سرمایه جذب شده مربوط به بخش صنعت بوده است و بخش مالی با جذب ۷۲۹ میلیون دلار سرمایه و خرده فروشی با جذب ۵۹۷ میلیون دلار سرمایه در رده های بعدی قرار دارند.
سال قبل تركیه ۱۳ میلیارد دلار سرمایه مستقیم خارجی جذب كرد كه از این بین، ۶.۷ میلیارد دلار سرمایه در بخش سهام جذب شد.
هم چنین طی شش ماه نخست امسال تركیه در مجموع دو میلیارد دلار سرمایه گذاری در دیگر كشورها انجام داده است كه هلند، آمریكا، آلمان و سوئیس مقاصد اصلی این سرمایه ها (به ترتیب ۴۸.۴ درصد، ۱۳ درصد، ۸.۶ درصد و ۶.۶ درصد) بوده اند. سرمایه گذاری امسال تركیه در كشورهای خارجی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۷۳ میلیون دلار كاهش یافته است.
منبع:

1398/07/04
13:25:29
5.0 از 5
4799
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش