بورس هفته را با ركورد جدید شروع كرد

بورس هفته را با ركورد جدید شروع كرد به گزارش آنی بازار به گزارش ایسنا، امروز با باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران، شاخص كل به روند صعودی خود ادامه داد و توانست تا آخر ساعات معاملاتی 5615 واحد رشد كند و به رقم ۳۲۰ هزار و ۲۴ واحدی برسد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، امروز با باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران، شاخص كل به روند صعودی خود ادامه داد و توانست تا آخر ساعات معاملاتی ۵ هزار و ۶۱۵ واحد رشد كند و به رقم ۳۲۰ هزار و ۲۴ واحدی برسد. همینطور شاخص كل هم وزن با ۲ هزار و ۴۱۳ واحد افزایش عدد ۹۳ هزار و ۹۶۴ را تجربه نمود.
به اعتقاد كارشناسان، گزارش های ماهانه شهریور ماه شركت ها انتظار سهامداران از رشد قیمت ها در بازار را افزایش داده است و این مورد می تواند یكی از علل رشد قیمت ها در بازار باشد. این انتظارات سبب شده نقدینگی جدیدی وارد بازار سهام شود.
شاخص آزاد شناور هم با رشد ۷ هزار و ۸۷۷ واحدی رقم ۳۷۱ هزار و ۹۱ را تجربه نمود و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۴۲۰۲ و ۱۰۸۷۷ واحد رشد كردند.
شركت های فولاد مباركه اصفهان، مخابرات تهران و توسعه معادن وفلزات هر كدام به ترتیب ۷۴۳، ۲۶۵ و ۲۴۳ واحد تاثیر افزایشی روی شاخصهای بازار داشتند. اما در طرف مقابل پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پتروشیمی شیراز هر كدام به ترتیب ۱۱۰، ۸۰ و ۳۴ واحد در كاهش شاخص ها تاثیر گذار بودند.
در گروه خودرو ساخت قطعات بیشتر از ۶۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیشتر از ۱۹۵ میلیارد تومان داد و ستد شد؛ به صورتی كه این گروه بیشترین ارزش معاملات رابه خود اختصاص داد. خودرویی ها امروز عموما با رشدقیم مواجه بودند و برخی از سهم های آنها با صف خرید روبرو شد.
گروه فلزات اساسی بعد از خودرویی ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند به صورتی كه تونستند ۲۷۶ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۹۲ میلیارد تومان را معامله كنند. در این گروه هم تعداد بیشتر سهم ها با شد قیمت رو به رو بودند.
گروههای شیمیایی، بانكها و كانه های فلزی بعد از این دو گروه توانستند بیشترین ارزش معاملات را داشته باشند.
امروز دربورس تهران ۲۸۴ سهم با رشد قیمت و ۶۱ سهم با افت قیمت روبرو شدند. در فرابورس هم ۱۳۱ سهم رشد و ۶۶ سهم افت كردند.
ارزش معاملات بورس تهران در مجموع به ۲۲۱ میلیارد تومان رسید. و حجم معاملات رقم ۴.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود. تعداد معاملات این بازار به عدد ۵۱۱ هزار و ۸۳۱ رسید.
آیفكس با حدود ۸۰ واحد رشد توانست به عدد۴۲۴۷ برسد. ارزش معاملات این بازار رقم هزار و ۱۲ میلیارد تومانی را شاهد بود و حجم معاملات به عدد ۱.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.
فعالان بازار سرمایه در نخستین روز معاملاتی بورس تهران در این هفته شاهد افزایش تقاضا نسبت به عرضه بودند. به صورتی كه شاخص كل با بیشتر از ۵۰۰۰ واحد افزایش ركوردی جدید را به ثبت رساند.1398/07/06
18:05:21
5.0 از 5
4296
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش