چگونه به یك مدیر موفق تبدیل شویم؟

چگونه به یك مدیر موفق تبدیل شویم؟ به گزارش آنی بازار راه اندازی كاری جدید و یا قرار گرفتن در پست در رابطه با مدیریت كسب وكار به ظاهر ساده است اما موفق ماندن شانسی نیست.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، اگر قصد دارید كسب و كاری هرچند كوچك راه بیاندازید و یا حتی به فكر تغییر شغل یا رفتن به سمت مدیریت كسب و كار و مشاغلی در رابطه با آن هستید، بهتر است دانش خویش را در این زمینه افزایش دهید. همه ما در طول زندگی خود با افرادی مواجه شدیم كه با شروع كسب و كار جدید بعد از گذشت مدتی با شكست مواجه گشتند، اما امكان دارد هیچگاه به این پرسش فكر نكرده باشید كه چرا؟
آیا با مدیریت حرفه ای كسب و كار (MBA) آشنایی دارید؟
راه اندازی كاری جدید و یا قرار گرفتن در پست در رابطه با مدیریت كسب و كار به ظاهر ساده است اما موفق ماندن شانسی نیست. برای این كه بدانید، چگونه در این راه پیروز و موفق بمانید باید با رشته مدیریت حرفه ای كسب و كار یا همان MBA مخفف Master of Business Administration آشنا شوید.

مدیریت كسب و كار یكی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی دنیاست. این رشته به شما كمك می نماید كه بعنوان یك فرد عادی با هر رشته ی تحصیلی، هر تخصص و دانشی كه دارید، ذهن خویش را متوجه خلاء ها، نیازها، شكاف ها و كمبودهای بازار كرده و بر مبنای تكنیك و تاكتیك هایی كه بازار كسب و كار از شما طلب می كند، بهترین راه را برای توسعه كسب و كار خود پیدا كنید و سهم خویش را از بازار افزایش دهید.
اگر تمایل دارید در دوره MBA شركت كرده و موفقیت كاری خویش را تضمین كنید تنها كافیست با هر مدرك كارشناسی كه دارید وارد آن شوید. موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بیشتر از یك دهه تجربه در جهت پرورش نیروی متخصص در زمینه مدیریت كسب و كار با همكاری اساتید برتر در این عرصه، مبادرت به برگزاری دوره مدیریت كسب و كار كرده است. سالانه افراد بسیاری جهت شركت در این دوره ثبت نام می كنند.

شاید ابتدا برایتان عجیب باشد كه دقیقا چرا میزان استقبال افراد نسبت به این رشته هر ساله افزایش می یابد؟ كاملا عادی است؛ MBA تا حد كمی به شما می آموزد كه در ایجاد یا توسعه یك كسب و كار چگونه نخستین باشید، اما تا حد بسیار زیادی به شما یاد می دهد چگونه در كسب و كار خود و در بازار رقابتی بهترین باشید.
چرا باید آموزش MBA ببینیم؟
شاید با توضیحاتی كه داده شد، هنوز هم مطمئن نباشید كه در دوره های آموزشی مدیریت كسب و كار شركت كنید یا خیر. بگذارید كمی از مزایای ثبت نام و دریافت گواهینامه MBA برایتان بگوییم.
اولین دلیلی كه می توانید با آن خویش را قانع كنید، جایگاه رشته مدیریت كسب و كار در دنیاست. شما با شركت در دوره MBA و دریافت گواهینامه آن شانس این را دارید كه در برترین دانشگاه های داخلی و خارجی ادامه تحصیل دهید. حتی اگر از رفتن به دانشگاه خسته شده اید می توانید با خیال راحت بعد از گذراندن دوره آموزشی وارد بازار كار شوید. مدیریت كسب و كار در ایران رشته ای جدید و نوپاست. بگونه ای كه می توان بازار كاری بكر و دست نخورده برای آن در نظر داشت.
مزیت های این رشته به این دو مورد خلاصه نمی گردد. آمارهای فعلی انتشار یافته درباره رشته مدیریت كسب و كار در ایران نشان از تضمین شغل در آینده دارد. اگر هم اكنون در شركت دولتی یا خصوصی مشغول به فعالیت بوده و از كار خود ناراضی هستید، مطمئن باشید كه MBA قابلیت های شما را بیشتر از تخصصی كه حالا دارید توسعه می دهد و شما را به شخصی مبدل خواهد نمود كه هیچ سازمانی قادر نخواهد بود به راحتی از تخصص شما عبور كند.
آموزش MBA باعث می شود كه مهارت های شما افزایش یابد. وقتی MBA می خوانید، یاد می گیرید كه چگونه ارتباط برقرار كنید یا چگونه یك مساله را به صورت اثربخش حل نمایید. با پیچیدگی ها و سیاست ها در داخل یك سازمان آشنا می شوید. تمام این مباحث سهم بسزایی در رشد و ارتقای افراد و توانمند سازی آنان در داخل شركت ها و سازمان ها دارد.
آیا رشته MBA مناسب شما است؟
اگر به این رشته یا مباحث آن علاقه دارید خوشحال باشید؛ چون كه جهت شركت در دوره های آموزشی مدیریت كسب و كار به مدرك تحصیلی مرتبط نیازی ندارید. كلیه مدیران شركت ها و سازمان ها و افرادی كه می خواهند مهارت های روز مدیریت را به دست آورند، می توانند در این رشته تحصیل كنند.
با توجه به افزایش روز افزون رقابت و جنگ های تجاری بین شركت ها و سازمان ها و مشكلات مختلف درون و برون سازمانی كه شركت ها با آن مواجهند، اگر مدیران نتوانند خویش را با این شرایط و تغییرات هماهنگ كنند، ساده تر از آن چه به نظر می آید می توانند بازار و موفقیت را از دست بدهند. از جانب دیگر، شیوه های مدیریت تولید، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی و بازاریابی و فروش به صورت مداوم در حال تغییر هستند و مدیرانی كه خویش را با شرایط جدید هماهنگ نكنند، سازمان خویش را به سمت شكست هدایت خواهند كرد.

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان راهی به سمت موفقیت در كسب و كار...
امكان دارد كه هر كدام از شما بارها این سوال در ذهن تان پیش آمده باشد كه آیا شغلی كه هم اكنون مشغول به آن هستم، بهترین گزینه برای من است؟ آیا می توانم ارتقای شغلی بگیرم، آیا دریافت مدرك خاصی می تواند به پیشرفت شغلی من كمك كند؟
اگر موفقیت در كسب و كارتان را می خواهید و قصد دارید همیشه در این راه بهترین باشید، تعلل را كنار گذشته و خویش را برای آموزشی كاربردی آماده كنید. موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با سابقه ای درخشان در برگزاری دوره های MBA همواره راه را برای افرادی كه مایل به شركت در این كلاس ها می باشند، هموار ساخته است.
همچنین با عنایت به این كه مدرك كلیه دوره های MBA در این موسسه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. خیلی از افراد تمایل دارند كه در دوره های مدیریت كسب و كار موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان شركت كرده و مدرك معتبر كسب و كار را دریافت نمایند.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1398/07/16
20:31:04
5.0 از 5
4470
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش