كسری بودجه وحشتناك در انتظار انگلیس

كسری بودجه وحشتناك در انتظار انگلیس آنی بازار: نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا می تواند كسری بودجه انگلیس را به 100 میلیارد دلار برساند.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، با وجود آن كه تنها حدود سه هفته دیگر مهلت زمانی مقرر برای رسیدن به توافقی بر سر چگونگی خروج از اتحادیه اروپا توسط انگلیس زمان باقی مانده است، هنوز هیچ چشم انداز روشنی از دستیابی به یك توافق وجود ندارد و اختلافات بین مقامات انگلیسی با یكدیگر بر سر این مساله به اوج خود رسیده است. از یك طرف بوریس جانسون، نخست وزیر این كشور گفته است انگلیس را تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا در سی و یكم اكتبر خارج خواهدنمود و از طرف دیگر، مجلس این كشور كه شدیدا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالف است، لایحه ای را در این خصوص برای گردنگیر دولت به حصول توافق با اتحادیه اروپا قبل از ترك این اتحادیه تصویب كرده و به تایید ملكه رسانده است.
موسسه مطالعات مالی انگلیس در گزارشی آگهی داد كه در صورت تحقق سناریوی خروج سخت كه به خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا اطلاق می شود، كسری بودجه در سال ۲۰۲۱-۲۲ به چهار درصد از درآمد ملی خواهد رسید كه معادل ۹۲ میلیارد پوند خواهد بود. این موسسه هم چنین آگهی داده است كه اقتصاد انگلیس گرفتار ركود خواهد شد.
در سال مالی ۲۰۱۸-۱۹ كسری بودجه انگلیس به ۴۱ میلیارد پوند (معادل ۱.۹ درصد تولید ناخالص داخلی) بود كه از سال ۲۰۰۱ بی سابقه بوده است. در طولانی مدت دولت انگلیس نیاز به مخارج عمومی كمتری در مقایسه با حالت باقی ماندن در اتحادیه اروپا خواهد داشت اما با عنایت به روند افزایش سن جمعیت این كشور، مخارج تامین اجتماعی افزایش محسوسی خواهد داشت.
كارل امرسون، قائم مقام موسسه مطالعات مالی انگلیس اظهار داشت: در صورت خروج بدون توافق، به احتمال بسیار زیاد نیازمند افزایش مخارج دولتی برای تقویت رشد اقتصادی و یك گذار آرام با كمترین ریاضت خواهیم بود.
وزیر دارایی انگلیس وعده داده است كه دولت این كشور ۱۳.۴ میلیارد پوند در زمینه های مختلف نظیر بهداشت، امنیت و آموزش هزینه خواهدنمود تا نتایج برگزیت را به حداقل برساند. در صورت تحقق چنین وعده ای، افزایش كسری بودجه انگلیس قطعی خواهد بود هر چند كه بعید است مجلس این كشور با چنین بودجه ای موافقت كند.
منبع:

1398/07/18
14:09:43
5.0 از 5
4903
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تولید , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش