علوی:

با اصلاح ساختار اقتصادی نیازی به پرداخت یارانه نقدی نیست

با اصلاح ساختار اقتصادی نیازی به پرداخت یارانه نقدی نیست به گزارش آنی بازار یك نماینده مجلس شورای اسلامی پرداخت یارانه نقدی به مردم را طرح شكست خورده ای دانست و اظهار داشت: با اصلاح ریشه ای اقتصاد كشور، اقتصاد سالمی خواهیم داشت و به دنبال آن عموم مردم دیگر به یارانه نقدی نیازی ندارند.


محسن علوی در گفتگو با ایسنا درباره حذف یارانه سه دهك بالای جامعه اظهار داشت: شاید در نگاه اول واریز یارانه برای تمامی جمعیت كشور آن هم به صورت یكسان عادلانه به نظر برسد اما تعریف واقعی عدالت این است كه هر چیز در جای خودش اعمال شود. فرد متمول و ثروتمند به یارانه ۴۵ هزار تومانی نیاز ندارد، اما شاید افرادی با همین مبلغ ناچیز بتوانند بخشی از مشكلات شان را حل كنند.
وی با تاكید بر ضرورت شناسایی افراد نیازمند برای دادن یارانه نقدی اضافه كرد: این احتمال وجود دارد كه افرادی در مقطعی مشكل مالی نداشته باشند اما در آینده به علت مشكلات شدید مالی به یارانه نقدی نیاز داشته باشند؛ ازاین رو باید راه را برای این افراد هم باز گذاشت.
علوی با اشاره به اینكه متاسفانه هم اكنون مبلغ یارانه ارزشی برای مردم ندارد، توضیح داد: در ابتدای پرداخت یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی، دلار ۳۰۰۰ تومان بود اما هم اكنون دلار ۱۱ هزار تومان است و عملا رقم یارانه ارزشی ندارد.
وی به نحوه توزیع یارانه به نیازمندان اشاره و اظهار نمود: با عنایت به ابزارهای كمیته امداد برای شناسایی افراد نیازمند بهتر است كمیته امداد مسوول و متولی توزیع یارانه به دهك های پایین جامعه باشد تا این حق به نیازمندان پرداخت گردد.
نماینده لامرد پرداخت یارانه نقدی به مردم را طرحی شكست خورده دانست و توضیح داد: مشكلات مردم با پرداخت یارانه نقدی برطرف نمی شود؛ باید مشكلات اقتصادی را به صورت ریشه ای و اصولی حل كرد كه اصلاح ساختار اقتصادی كشور، كاهش سود بانكی، اصلاح ربح مركب بانك ها، تامین امنیت اقتصادی و پیشگیری از خروج سرمایه از كشور همچون این راهكارهاست.
علوی در انتها اظهار داشت كه با اصلاح ریشه ای ساختار اقتصاد كشور یك اقتصاد سالم مواجه خواهیم بود كه در این شرایط دیگر مردم به یارانه نقدی نیاز ندارند. اگر هم كسی به یارانه نیاز داشته باشد آن وقت این پول ارزش داشته و می تواند بخشی از مشكلاتش را حل كند.


 

1398/07/28
23:20:19
5.0 از 5
4521
تگهای خبر: ابزار , ارز , ارزش , اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش