پرتغال و سیب زمینی ركورددار كاهش قیمت در اولین ماه پاییز

پرتغال و سیب زمینی ركورددار كاهش قیمت در اولین ماه پاییز آنی بازار: مركز آمار اعلام نمود كه بهای «پرتغال محصول داخل» و سیب زمینی در مهرماه امسال نسبت به ماه گذشته (شهریور) به ترتیب 39.2 و 23.8 درصد كاهش یافته و در مقابل خیار 27.7 درصد و چای خارجی بسته ای 2.6 درصد افزایش قیمت داشته است.


مركز آمار متوسط قیمت ۲۴ قلم كالای خوراكی در مهرماه و مقایسه آن با ماه گذشته را اعلام نمود. بررسی جداول نشان میدهد قیمت «پرتغال محصول داخل» در شهریور ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان بود كه در مهرماه هشت هزار و ۱۰۰ تومان رسید و «سیب زمینی » نیز در شهریورماه چهار هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می شد اما بهای آن در مهرماه یك هزار و 100تومان كم شد.
سیب درختی زرد، گوجه فرنگی، موز، پیاز، رب گوجه فرنگی، لوبیا چیتی و برنج ایرانی درجه یك دیگر اقلام خوراكی هستند كه در مهرماه كاهش قیمت داشتند.
در بین اقلام پروتئینی قیمت مرغ ماشینی و گوشت گوسفندی در مهرماه نسبت به ماه قبل كاهش قیمت جزئی داشت به این صورت كه مرغ ماشینی از ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسید و گوشت گوسفندی از ۱۰۳ هزار تومان به ۹۸ هزار و ۲۵۰ تومان كم شد.
براساس جداول آماری مركز آمار متوسط قیمت یك كیلوگرم خیار در شهریورماه چهار هزار و ۲۶۰ تومان بود كه این رقم در مهرماه پنج هزار و ۴۰۰ تومان فروخته می شد. همین طور چای خارجی بسته ای ۵۴ هزار و ۸۵۰ تومان بود كه در مهرماه این رقم با ۲.۶ درصد افزایش به ۵۶ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.
پنیر ایرانی پاستوریزه، شیر پاستوریزه، كره پاستوریزه، روغن مایع، عدس، شكر، برنج خارجی درجه یك دیگر اقلام خوراكی بودند كه در اولین ماه پاییز نسبت به ماه گذشته افزایش قیمت داشتند.
منبع:

1398/08/09
16:57:14
5.0 از 5
4773
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش