بورس با كاهش قیمت هفته را شروع كرد

بورس با كاهش قیمت هفته را شروع كرد به گزارش آنی بازار در نخستین روز معاملات بازار سهام در این هفته، شاخص كل بورس ۹۳۱ و شاخص كل فرابورس ۱۱ واحد افت كرد و در نهایت ۲۸۵ سهم با رشد قیمت و ۲۹۳ سهم با افت مواجه گشتند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در نخستین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس تهران با باز شدن معاملات با روند افزایشی مواجه گردید اما از حدود ساعت ۹: ۲۰ روند كاهشی شروع كرد و در نهایت نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته گذشته با ۹۳۱ واحد كاهش مواجه گردید.
در عین حال شاخص كل هم وزن توانست ۵۳۴ واحد رشد كند؛ هرچند كه شاخص آزاد شناور هم با ۱۰۱۴ واحد كاهش تا رقم ۳۵۲ هزار و ۷۴۷ پایین رفت.
شاخص بازار اول هم هم جهت با شاخص كل ۱۱۵۶ واحد كاهش پیدا كرد و تا رقم ۲۲۴ هزار و ۳۳۶ واحدی پایین رفت، اما شاخص بازار دوم با ۲۶۸ واحد رشد تا رقم ۶۲۸ هزار و ۴۹ رشد كرد.
بانك ملت، فولاد مباركه اصفهان، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و تاپیكو چهار نمادی بودند كه بیشترین تأثیر كاهشی را روی شاخص بازار سرمایه داشتند. بدین ترتیب هر كدام از نمادهای یاد شده ۱۷۶، ۱۵۶، ۱۳۶ و ۱۱۵ واحد تأثیر كاهشی روی شاخصهای بازار سرمایه داشتند.
در طرف مقابل گسترش نفت و گاز پارسیان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صنایع شیمیایی ایران و مس شهید باهنر چهار نمادی بودند كه بیشتر تأثیر افزایشی را روی شاخصهای بازار داشتند.
گروه محصولات شیمیایی با معامله ۱۳۶ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۷۴ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود كرد.
گروه محصولات دارویی بعد از شیمیایی ها شاهد بیشترین ارزش معاملات بودند؛ به صورتی كه در این گروه ۱۵۹ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۵۱ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت. در این گروه اغلب سهم ها با رشد قیمت روبه رو بودند.
فعالان بازار سرمایه امروز شاهد كاهش قیمت در بیشتر سهم های نفتی بودند البته بیشتر این كاهش ها كمتر از یك درصد بود. در گروه بانك ها و موسسات اعتباری هم بیشتر نمادها یك تا دو درصد افت قیمت را تجربه كردند. در بورس تهران ۱۷۹ سهم با رشد قیمت و ۱۶۴ سهم با افت قیمت روبرو شدند.
در فرابورس ایران هم تعداد نمادهای مثبت به ۱۰۶ و تعداد نمادهای منفی به ۹۹ رسید. ارزش كل معاملات بورس تهران تا رقم ۱۴۴۲ میلیارد تومان بالا رفت و حجم معاملات بازار عدد سه میلیون سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت. تعداد معاملات این بازار هم عدد ۴۹۸ هزار و ۷۱ رسید.
آیفكس هم با ۱۱ واحد افت تا تراز ۳۹۱۶ پایین رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۹۰۸ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۱.۱ سهم و اوراق مالی بود.1398/08/11
21:13:35
5.0 از 5
4116
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش