وزیر امور اقتصادی و دارایی وارد شیراز شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی وارد شیراز شد به گزارش آنی بازار دكتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونان این وزارتخانه روز سه شنبه وارد فرودگاه بین المللی آیت الله شهید دستغیب شیراز شدند و مورد استقبال عنایت الله رحیمی استاندار فارس، تعدادی از نمایندگان فارس در مجلس و بعضی از مدیران كل و مسئولان اجرایی این استان قرار گرفتند.


فرهاد دژپسند در مسافرت یك روزه به شیراز در نشستی با استادان دانشگاه شیراز و صاحبنظران اقتصادی دانشگاهی حضور می یابد، این نشست با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل دانشگاه شیراز ترتیب مییابد.
همچنین در مسافرت وزیر اقتصاد و هیات همراه به استان فارس نشست ستاد تجهیز درآمد استان فارس با حضور امید علی پارسا معاون وزیر اقتصاد و رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور تشكیل می شود، برگزاری كمیسیون هماهنگی امور بانكها با حضور معمار نژاد معاون امور بانكی وزارت اقتصاد و دارایی هم در برنامه سفر وزیر اقتصاد گنجانده شده است.
مهدی میراشرفی معاون وزیر اقتصاد و رئیس كل گمرك جمهوری اسلامی هم در این سفر از گمرك ویژه منطقه اقتصادی شیراز دیدن خواهد كرد، دیدار با آیت الله لطف الله دژكام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز هم همچون برنامه های فرهاد دژپسند در این سفر یك روزه است.
وزیر اقتصاد درادامه این سفر از منطقه ویژه اقتصادی شیراز دیدن خواهد نمود و به كارخانه های تولید كننده ورق های آلومینیومی و كامپوزیت و كارخانه تولید كننده لوازم آرایشی و بهداشتی با سرمایه گذاری خارجی سركشی خواهد نمود.
نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی هم با حضور فرهاد دژپسند دراستانداری فارس تشكیل خواهد شد، در انتها برنامه سفر وزیر اقتصاد، دژپسند به زیارت آستان حضور شاهچراغ (ع) خواهد رفت.
سفر یك روزه وزیر اقتصاد به استان فارس در تصمیم گیری برای اجرای برنامه های كلان توسعه این استان حائز اهمیت می باشد، فارس استانی با بیشترین تعداد شهرستان ها در كشور افزایش چهار برابری سرمایه گذاری خارجی در نیمه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
تصویب شش طرح سرمایه گذاری خارجی با حجم سرمایه گذاری ۱۰۸ میلیون دلار طی شش ماهه اول سال ۱۳۹۸ در استان فارس مبین آن است كه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل كه رقمی در حدود ۲۶ میلیون دلار بوده، افزایش چهار برابری را نشان داده است.
علی رغم تحریم های همه جانبه بین المللی كه مبادلات بانكی و نقل و انتقالات سرمایه نقدی و غیرنقدی را با محدودیت های بسیار روبرو می سازد، شش طرح سرمایه گذاری خارجی دیگر هم به ارزش بالغ بر ۷۰ میلیون دلار در دستور كار مركز خدمات سرمایه گذاری فارس قرار دارد و امید است با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های قابل توجه استان، میزان سرمایه گذاری خارجی امسال كماكان افزایش یافته و استان فارس در جایگاه شایسته خود از لحاظ رشد وتوسعه اقتصادی قرار گیرد.
طرح های سرمایه گذاری خارجی استان فارس از آغاز سال جاری در بخش های صنعت، انرژی های نو و ساختمان اجرا می گردد و كشورهای ایتالیا، آلمان، هلند، چین و افغانستان به ایران سرمایه خارجی خواهند فرستاد. محل اجرای پروژه ها شهرستانهای شیراز، آباده و مهر اعلام و اشتغالزایی این پروژه ها بالغ بر ۲۰۰ نفر پیشبینی شده است.
همچنین در طول چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، میزان جلب سرمایه گذاری خارجی استان فارس معادل دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار بوده است كه مبلغ یك میلیارد و سیصد میلیون دلار آن مربوط به عملكرد سه سال گذشته می باشد.
وزیر اقتصاد و معاونان این وزارتخانه شامگاه سه شنبه شیراز را ترك خواهند كرد.

1398/08/15
20:36:08
5.0 از 5
4437
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش