رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با آنی بازار مطرح كرد:

قهر مردم با طلای آب شده و آشتی باردیگر با مصنوعات طلا

قهر مردم با طلای آب شده و آشتی باردیگر با مصنوعات طلا به گزارش آنی بازار رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینكه خریداران طلا الان مصرف كنندگان واقعی هستند، اظهار داشت: بعد از شفاف سازی های انجام شده درباره مشكلات خرید طلا آب شده، حالا مردم از طلا آب شده فاصله گرفته و به خرید باردیگر مصنوعات روی آورده اند.


«ابراهیم محمدولی» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت بازار طلا اظهار داشت: بعد از اختتام ماه محرم و صفر، اندكی وضعیت معاملات طلا بهتر شده و استقبال مردم از مصنوعات و زیورآلات طلا افزایش یافته است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار بین سه تا پنج هزار تومان و بهای هر سكه تمام بهار آزادی نیز حدود ۲۰ هزار تومان در ایام اخیر رشد داشته است.
وی تصریح كرد: قسمتی از افزایش قیمت طلا و سكه در بازارهای داخلی ناشی از رشد بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بوده كه البته آن نیز باردیگر اندكی افت كرده است.
كاهش استقبال از طلای آب شده
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: در سال ۹۷ و ماه های ابتدایی سال ۹۸ خریداران بیشتر به سراغ طلای آب شده می رفتند اما بعد از شفاف سازی هایی كه صورت گرفت و مردم متوجه برخی تخلفات رخ داده در این بخش شدند، افراد غیر متخصص از طلا آب شده فاصله گرفته و به خرید باردیگر مصنوعات روی آورده اند.
محمدولی تصریح كرد: در بعضی موارد، شماری از افراد ناآشنایی كه مبادرت به خرید طلای آب شده كرده بودند به علت نداشتن اطلاعات فنی، گرفتار خسارت شدند كه بعضی از آنها به اتحادیه طلا و جواهر نیز مراجعه نموده اند.
وی با اشاره به اینكه فروش طلای آب شده توسط طلافروشی های دارای مجوز، مشكلی نداشته است، اظهارداشت: در بعضی موارد، افراد با هدف كسب سود بیشتر مبادرت به خرید طلای آب شده از واحدهای فاقد مجوز یا فروشندگان سیار مستقر در راه پله مجتمع های تجاری كرده بودند كه حالا با مشكل مواجه گشته اند.
جذابیت قاچاق طلا به خارج كشور از بین رفت
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره حباب سكه نیز اظهار داشت: در دو ماه گذشته، حباب سكه تخلیه شده و به صفر رسیده است.
وی افزود: حدود یك ماه قبل، حتی برای چند روز حباب سكه منفی شد و به زیر قیمت های جهانی افت كرد كه البته باردیگر به مرز صفر بازگشت.
محمدولی درباره برخی شایعات در خصوص قاچاق طلا به خارج از كشور و ذوب كردن سكه برای قاچاق، اظهار داشت: با عنایت به اینكه حباب منفی سكه از بین رفته و فاصله قیمتی بین طلا در بازارهای داخلی و خارجی وجود ندارد، این نوع قاچاق جذابیتی ندارد.
بازگشت مصرف كنندگان واقعی به بازار طلا
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه كرد: امیدواریم كه وضعیت بازار طلا همچنان ثبات خودرا حفظ نموده و از نوسان های شدید سال قبل فاصله بگیرد.
محمدولی افزود: بنظر می رسد كه قیمت ها در بازار سكه و طلا به وضعیت فعلی خود ادامه دهد و تنها گاهی اوقات، نوسان اندك كاهشی یا افزایشی را تجربه كند.
وی با اشاره به بازگشت رونقی اندك به بازار طلا اظهار داشت: خریداران كنونی طلا مانند سال ۹۷ به فكر خرید طلا برای سرمایه گذاری نیستند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در واقع خریداران طلا هم اكنون مصرف كنندگان واقعی هستند كه برای مصرف خانواده خود مبادرت به خرید می كنند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، بازار خرید طلای آب شده در دو سال اخیر خصوصاً بعد از رشد شتابان نرخ دلار و افزایش بهای سكه و طلا، رونق گرفت.
طلای آب شده در سال قبل به اوج محبوبیت خود رسید بطوریكه حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد معاملات بازار طلا را به خود اختصاص داده بود، اما به تدریج بعد از افزایش نگرانی های مربوط به افزودن مس و سایر فلزات به آنها جذابیت شان رو به كاهش گذاشت.منبع:

1398/08/18
23:07:44
5.0 از 5
4228
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش