وزیر اقتصاد:

تنها راه مبارزه اصولی با فساد، تحقق اقتصاد هوشمند است

تنها راه مبارزه اصولی با فساد، تحقق اقتصاد هوشمند است به گزارش آنی بازار وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه تنها راه مبارزه اصولی با فساد، شفافیت و ایجاد اتاق شیشه ای، الكترونیكی كردن فرآیندها و شكل گیری اقتصاد هوشمند است، اظهار داشت: گلوگاه های فساد باید شناسایی و فاسدین به نحوی مجازات شوند كه عبرت سایرین باشند.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند در جلسه هم اندیشی اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری كارمندان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان های تابعه، اضافه كرد: فساد، ریشه ها را می سوزاند، اگر فساد به درستی سركوب نشود تبدیل به یك رویه می شود.
وی با اشاره به اینكه ادراك فساد در كشور از خود آن بیشتر است، اظهار داشت: در یك تحقیق صورت گرفته، حدود 90 درصد پاسخگویان، میزان فساد در كشور را بالا ذكر كرده اما تنها 13 درصد آنها توانسته بودند به مصادیق عینی در این ارتباط اشاره كنند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: این بیان كننده آن است كه ادراك فساد بسیار بیشتر از سطح واقعی آن است.
دژپسند اظهار داشت: اگر اتاق شیشه ای شكل بگیرد، فضا به شكلی شفاف می شود كه فساد، خودبخود بر ملا خواهد شد.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: تا زمان تحقق كامل الكترونیكی كردن فرایندها و اقتصاد هوشمند، حتی یك لحظه نباید در شناسایی فساد و مقابله با بروز علل خارجی آن درنگ كرد.
وی با اشاره به اینكه در زمینه مبارزه با فساد، رافت و عطوفت، بی معنا می شود، اشاره كرد: گلوگاه های فساد باید شناسایی و فاسدین به نحوی مجازات شوند كه عبرت سایرین باشند.
وزیر اقتصاد اشاره كرد: همچنان كه كندی در این امر مهم جایز نیست، نباید گرفتار تندروی شده و خدای ناكرده با آبروی افراد به ناحق، بازی نماییم.
جلسه هم اندیشی اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری كارمندان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان های تابعه روز چهارشنبه با حضور رئیس سازمان بازرسی كل كشور، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور، رئیس دیوان محاسبات كشور، معاونان وزیر، روسای سازمان‎های تابعه، مدیران عامل بانك ها و بیمه ها در وزارت اقتصاد انجام شد.


1398/08/23
10:21:25
5.0 از 5
4582
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بیمه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش