نوبخت:

بیشتر از 17 میلیون و 700 هزار خانوار از یارانه معیشتی برخوردار شدند

بیشتر از 17 میلیون و 700 هزار خانوار از یارانه معیشتی برخوردار شدند به گزارش آنی بازار ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: بیشتر از ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار از یارانه معیشتی برخوردار شدند و  ۲۴ میلیون نفر این یارانه را نگرفتند كه این میزان به اندازه چند برابر جمعیت برخی كشورهاست.


محمدباقر نوبخت روز پنج شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر اضافه كرد: حالا وظیفه داریم بررسی نماییم هر فرد و خانوار كه بر مبنای شاخص تعاون و رفاه شایسته پرداخت هستند یارانه معیشتی آنان پرداخت خواهد شود.
نوبخت افزود: همینطور از همه شاغلان و بازنشستگان و مستمری بگیران كمیته امداد كه باید به آنها متمركز شویم، حمایت ویژه خواهد شد.
وی با بیان این كه سهمیه بندی بنزین را طبق قانون، برنامه و سیاست های اقتصاد مقاومتی باید انجام می دادیم، اضافه كرد: در این بخش به دنبال محدود كردن مصرف هستیم تا منابع حاصل از آن هم به مردم برگردانده شود.
معاون رئیس جمهوری تصریح كرد: برخی شاید بگویند چرا با سهمیه‎ بندی ناگهانی بنزین نابسامانی در جامعه بوجود آوردید، در صورتیكه در سال ۹۳ هم بنزین از ۴۰۰ به ۷۰۰ و از ۷۰۰ به ۱۰۰۰ افزایش یافته بود و هیچكدام از این افزایش ها هم از ماه قبل مشخص نبود.
به بیان نوبخت، ۹۵ تنها سالی بود كه سهمیه ‎بندی انجام نشد و سال ۹۶ مجلس موافقت نكرد و در سال ۹۷ اصلا سهمیه‎ بندی را مناسب نمی دانستیم.
وی خاطرنشان كرد: امسال كه نرخ ارز ثبات نسبی داشته و تورم نقطه ای، ماهانه و سالانه روند كاهنده پیدا كرده خطر بزرگی كشور ما را تهدید می كند كه وارد كننده بنزین شویم.
نوبخت اظهارداشت: با تداوم سیر صعودی مصرف بنزین پیش ‎بینی شده كه امسال مصرف بنزین بالای ۱۰۶ میلیون لیتر در روز است و با این روند سال بعد باید بنزین را وارد می كردیم.
وی اضافه كرد: آمریكا یك لیتر بنزین هم به ما نمی‎ دهد؛ آیا اگر كلیه ناوگان حمل و نقل كشور فلج شود بعد نمی‎ گویند كه چرا نتوانستید تحریم احتمالی بنزین را مدیریت كنید.
نوبخت اضافه كرد: با این وجود سران نظام به این نتیجه رسیدند كه باید این كار صورت گیرد.
وی افزود: همه شاغلان و بازنشستگان ۱۵ درصد به پرداخت‎ های آنان در سال آینده اضافه می شود و یك عدد دیگر هم به بازنشستگان و شاغلان پرداخت می شود.
نوبخت اظهار نمود: همینطور از محل مولد سازی دارایی ‎های بزرگی كه دراختیار دولت می باشد تلاش داریم تبعیض نسبت پرداختی به قراردادی‎ ها و استخدامی ‎ها را همسان سازی نماییم.
وی خاطرنشان كرد: امسال حداقل ۶۶ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی داریم و دركنار این موارد هیچ گاه افراد تحت پوشش را فراموش نخواهیم كرد.
نوبخت بیان كرد: در كنار طرح هایی كه برای كشور همچون برای توسعه راه و بزرگراه ها داریم از اشتغال و مسكن محرومان غافل نخواهیم بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: دشمنان حتی اجازه نمی دهند یك بشكه نفت برای خرید دارو صادر نماییم و ما را تحریم كامل نفتی كردند بانك ها، كشتیرانی، بیمه و هر چه كه به ذهن برسد تحریم كردند.
نوبخت افزود: وقیح تر از این اقدام آنها اینكه رهبر و مسؤلان دولتی از وزیر امور خارجه و بتازگی هم وزیر ارتباطات كشورمان را تحریم كردند.
وی اظهاركرد: با این وجود ایران یك كارگاه است و همه انتظار منابع مالی برای اجرای پروژه ها دارند ولی همه این مسائل در زمانی اتفاق افتاده كه بی رحمانه ترین تحریم تاریخ معاصر رخ داده است.
نوبخت تصریح كرد: ۱۵ آذرماه بودجه سال آینده تقدیم مجلس شود و چنانچه نمایندگان هم به سبب مأموریت كاری در حوزه ‏های خود باشند لایحه بودجه را همان روز با تمام مستندات به مجلس می فرستیم.
نوبخت اظهار داشت: پیش از اینكه لایحه در مجلس مطرح شود توضیح می دهیم كه در این بودجه به رغم فشار به منابع مالی كشور رنج و فشار تحمیلی بر مردم را به شكل‎ های مختلفی جبران می‎كنیم.
وی بیان كرد: برای نمونه در سال هر چه نفت بفروشیم با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی كالای اساسی تامین و تقدیم مردم خواهد شد.
نوبخت یادآورشد: در این بودجه تمامی كالاهای اساسی به رغم اینكه نرخ ارز در بازارها به هر نرخ دیگری باشد همچنان با نرخ ۴۲۰۰ تومان تحویل مردم خواهدشد.
وی اظهار داشت: نمی گذاریم پروژه راه‎آهن بوشهر تا تامین مالی فاینانس متوقف شود و حتما كمك خواهم كرد تا پروژه با سرعت مطلوب ادامه پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه با فعال بودن پروژه‎ها پوزخند زده می‎ شود به آنانی كه فكر می‎كردند كشور را فلج كردند اضافه كرد: دشمنان اتقاق كوچكی كه در ایران رخ دهد جشن می‎گیرند كار تمام شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان كرد: بیشتر از یكسال است روز شنبه در اروپا اعتراض می كنند حالا یك اتفاقی هم در كشور ما بیفتد، همه جا مردم می توانند اعتراض كنند.
وی اظهار نمود: دشمنان از تحریم‎ها راهی به پیش نبردند و امیدشان به این قبیل مسائل است كه انسجام و همدلی مردم آنرا خنثی می‎كند.


1398/09/09
23:15:13
5.0 از 5
4418
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش