وزیر اقتصاد:

مبنای محاسبه ارز تغییر خاصی نمی كند

مبنای محاسبه ارز تغییر خاصی نمی كند به گزارش آنی بازار وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت:  با توجه به اینكه در بودجه 99 بیشتر ارز دولتی برای واردات كالاهای اساسی تخصیص می یابد، نرخ ارز تغییر خاصی نمی نماید.


«فرهاد دژپسند» روز سه شنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت روز حسابدار در جمع خبرنگاران درباره محاسبه نرخ ارز در لایحه بودجه سال ۹۹، اضافه كرد: نرخ ارز هیچگاه در لایحه بودجه تعیین نمی گردد و نرخ ارز كالاهای اساسی هم در دولت، دوشنبه شب چهار هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شد.
وی درباره بررسی حساب های بانكی نیز اظهار داشت: یكی از معیارهای محاسبه نرخ مالیات بررسی حسابهاست.
دژپسند درباره درآمدهای مالیاتی نیز اظهار داشت: درآمدهای مالیاتی سال ۹۷ حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان بود كه در سال ۹۹ به ۱۶۰ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.
وی درباره معافیت مالیاتی هنرمندان، اظهار داشت: معافیت های مالیاتی مشروط به تصویب مجلس است و هرگونه وضع و یا معافیت مالیات باید به تصویب مجلس برسد.
وزیر اقتصاد افزود: بحث معافیت مالیاتی به شكل جامع در وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال بررسی است و كمیته ای در این زمینه تشكیل شده كه بعد از تصویب، قانون را در اختیار دولت قرار می دهد كه دولت نیز در نهایت پیشنهادات خودرا به مجلس ارائه می كند.
وی درباره معافیت مالیاتی هنرمندان از مالیات اظهار داشت: معافیت های مالیاتی مشروط به تصویب مجلس است و هرگونه وضع و یا معافیت مالیات باید به تصویب مجلس برسد.
دژپسند افزود: بحث معافیت مالیاتی به صورت جامع در وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال بررسی است و كمیته ای در این زمینه تشكیل شده كه بعد از تصویب قانون را در اختیار دولت قرار می دهد كه دولت نیز در نهایت پیشنهادات خودرا به مجلس ارائه می كند.
ضرورت حفظ استقلال حسابداران
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم بزرگداشت روز حسابدار با اشاره به اهمیت حسابداری در شكل گیری حكمرانی خوب و شفافیت افزود: زمانی كه حسابداران حرفه ای و شناخته شده پای گزارشهای مالی را امضا می كنند، باید همه به نظرات آنها احترام بگذارند.

دژپسند با تاكید بر ضرورت رعایت استقلال حرفه ای حسابداران اضافه كرد: حسابداران چنانچه به ضرر صنف هم باشد، باید حقیقت را بیان كنند.
وی اشاره كرد: چنانچه ارزیابی صورت های مالی و عملكرد حسابداری و حسابرسی به منافع سیاسی، گروهی، صنفی و فردی گره بخورد، گزارش های تهیه شده آنها لطمه خواهد دید.

وزیر اموراقتصادی و دارایی پیرامون اهمیت حسابرسی داخلی شركت ها اظهار داشت: گاهی احساس می شود كه شماری از حسابداران، حسابرسان داخلی را بعنوان رقیب خود تلقی می كنند، اما این امر درست نیست.

به گفته وی، برمبنای ارزیابی نهادهای بین المللی حسابرسی داخلی می تواند تا ۵۰ درصد فساد و تخلف را در دستگاه ها كم كند و برلزوم استقلال عملكرد حسابداران اصرار كرد.
دژپسند افزود: وقتی فساد و مشكلی رخ دهد، نشان میدهد كه از حسابرسان به درستی استفاده نشده است.

وی اظهار داشت: بعد از حضور در وزارت اموراقتصادی و دارایی همواره به دنبال آن بودم كه حسابرسان شركت ها را به صورت دوره ای تغییر دهم، برای اینكه در بعضی موارد در گزارش های حسابرسان خلاها و حفره هایی وجود داشت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به خصوصی سازی اظهار داشت: لازم است برای ارزش گذاری شركت ها در روند خصوصی سازی به سراغ حساب داران برویم و تاكید كرد، در نظام جمهوری اسلامی كه یك نظام ایدئولوژیك است، مسائل مربوط به شفافیت و سلامت اهمیت زیادی دارد.
دژپسند خاطرنشان ساخـت: برای تبدیل بودجه ریزی سنتی به عملیاتی، نیاز به كمك حسابداران وجود دارد و الان از عصر الكترونیك گذر كرده ایم و به سمت هوشمند سازی سیستم ها حركت می نماییم و بنا بر این حسابداران نیز باید به فناوری های جدید تجهیز شوند.منبع:

1398/09/14
21:44:26
5.0 از 5
4420
تگهای خبر: ارز , ارزش , ارزیابی , اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش