نوبخت:

وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت در سال ۹۹ كمتر از ۱۰ درصد است

وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت در سال ۹۹ كمتر از ۱۰ درصد است به گزارش آنی بازار رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت كمتر از ۱۰ درصد است كه ۱۰۰ درصد آن برای پروژه های عمرانی استفاده می شود.


به گزارش خانه ملت، محمدباقر نوبخت روز دوشنبه بعد از حضور در جلسه كمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، تصریح كرد: لایحه بودجه سال ۹۹ در موعد قانونی به مجلس تقدیم شد و برپایه آئین نامه داخلی مجلس كمیسیون های تخصصی پیشنهادات خویش را درباره این لایحه به كمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ عرضه می دهند.
وی با اشاره به اینكه كلیات لایحه بودجه سال ۹۹ در كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تصویب گردید، اضافه كرد: در نشست امروز كمیسیون اقتصادی هم لایحه مذكور از ۴ محور پیشبینی منابع، برآورد هزینه ها، سیاست ها و اهداف مورد بررسی قرار گرفت.
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع برای سال ۹۹ از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای، واگذاری دارایی های مالی و درآمدها پیشبینی شده است، بیان كرد: منابع سال آینده حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان منابع به فروش نفت وابسته است در حالیكه این رقم امسال ۱۵۳ هزار میلیارد تومان بود.
وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت در سال آینده كمتر از ۱۰ درصد است
نوبخت با اشاره به اینكه وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت كمتر از ۱۰ درصد است كه ۱۰۰ درصد آن برای پروژه های عمرانی استفاده می شود، افزود: تمام اعتبارات حاصل از فروش نفت و ۴.۴ میلیارد دلار كه از صادرات گاز به دست می آید، برای اجرای پروژه های عمرانی استفاده خواهد شد. ضمن اینكه ۳۰ هزار میلیارد تومان از سایر منابع برای اجرای طرح های عمرانی پیشبینی شده است.
وی افزود: سال آینده حدود ۴۷ هزار میلیارد تومان از اوراقی كه در سال پیش انتشار یافته است، بازخرید می شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: مصارف سال آینده در سه حوزه هزینه های جاری، عمرانی و تملك دارایی توزیع می شود كه هزینه های جاری برای جبران كاهش قدرت خرید استفاده شود، بدین معنا كه اعتبارات این بخش برای ارتقا و بهبود سفره مردم استفاده شود، بنابراین علیرغم اینكه بودجه سال ۹۹ تنها ۸ درصد رشد داشت، اما برای كاركنان افزایش ۱۵ درصدی حقوق در نظر گرفته شده است.
پیش بینی ۳ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان در لایحه بودجه ۹۹
نوبخت افزود: در لایحه بودجه سال آینده ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و ۳ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان و ترمیم حقوق آنان پیشبینی شده است.
وی با اشاره به اینكه ۳۱ هزار میلیارد تومان تحت عنوان طرح حمایت معیشتی در سال آینده به مردم پرداخت می شود، بیان كرد: علاوه بر این ۴۳ هزار میلیارد تومان در چارچوب یارانه نقدی در سال آینده به مردم پرداخت می شود.
عضو كابینه دولت دوازدهم با اشاره به تخصیص اعتبارات برای ایجاد زیرساخت در سال آینده اظهار داشت: پیشبینی شده است یك هزار و ۲۲۴ كیلومتر راه آهن ساخته شود.
نوبخت افزود: ایجاد یك میلیون فرصت شغلی برای سال آینده پیشبینی شده است. برپایه پیشبینی ها سال آینده كشور از ركود خارج می شود و صندوق بین المللی پول و بانك جهانی این ادعا را تایید كردند.
وی درمورد درخواست نمایندگان در خصوص كاهش قیمت بنزین در بودجه ۹۹ اظهار نمود: از آنجایی كه این موضوعی تابحال رسماً به دولت اعلام نشده است، هم اكنون درباره آن نظری نداشته و باید اجزای آن به دقت بررسی شود. مصرف روزانه بنزین به ۹۸ میلیون لیتر در روز رسیده بود كه با اصلاح قیمت آن ۲۰ میلیون لیتر كاهش پیدا كرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان كرد: در صورتیكه طرح نمایندگان درباره كاهش قیمت بنزین، بتواند مصرف بنزین را كم كند و مردم از آن راضی باشند، دولت مخالفتی با آن ندارد، چونكه منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین در اختیار مردم قرار می گیرد، اما هم اكنون هیچ نظری درباره آن نداریم، چونكه تابحال مورد بررسی قرار نگرفته است.
نوبخت درباره واقعی بودن اعداد و ارقام موجود در لایحه بودجه سال ۹۹ بیان كرد: در صورتیكه مجلس بتواند هزینه های بودجه را كم كند، سازمان برنامه و بودجه از آن استقبال می كند.


1398/10/03
13:22:00
5.0 از 5
4401
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش