بازارها اولین هفته زمستان را چطور گذراندند؟

افزایش 120 تومانی دلار و 130 هزار تومانی سكه

افزایش 120 تومانی دلار و 130 هزار تومانی سكه به گزارش آنی بازار سكه بهار آزادی در انتها نخستین هفته دی ماه به قیمت ۴ میلیون و ۵۷۹ هزار تومان رسید. بورس ۳ درصد رشد كرد و تمام ارزها هم قیمت شان افزایش پیدا كرد.


دلار در اولین هفته زمستان با ۱۲۰ تومان افزایش قیمت، به ۱۲ هزار و ۹۷۰ تومان رسید.
در آخرین روز معاملات این هفته، این ارز در بعضی از صرافی های بازار تهران هم به قیمت ۱۳ هزار و ۲۷۰ تومان معامله شد.
یورو هم ۱۰۰ تومان گران گردید و به قیمت ۱۴ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.
در روز پنج شنبه درهم امارات ۳ هزار و ۶۲۶ تومان، لاری گرجستان ۴ هزار و ۶۱۴ تومان، لیر تركیه ۲ هزار و ۲۲۹ تومان، دلار كانادا ۱۰ هزار و نود تومان، دلار استرالیا ۹ هزار و ۱۷۵ تومان، فرانك سوئیس ۱۳ هزار و ۷۳۷ تومان، روبل روسیه ۲۱۵ تومان، بات تایلند ۴۴۵ تومان و رینگیت مالزی ۳ هزار و ۲۲۱ تومان نرخ گذاری شد.
افزایش ۱۲ هزار تومانی طلا و ۱۳۰ هزار تومانی سكه
سكه امامی این هفته نسبت به هفته گذشته ۱۱۵ هزار تومان گران گردید. در روز پنجشنبه هر سكه امامی به قیمت ۴ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان معامله شد.
سكه بهار آزادی هم ۱۳۰ هزار تومان نسبت به هفته پیش گران گردید و به قیمت ۴ میلیون و ۵۷۹ هزار تومان رسید.
نیم سكه نسبت به هفته گذشته، ۲۰ هزار تومان گران گردید و با قیمت ۲ میلیون و ۳۴۹ هزار تومان فروخته شد. ربع سكه هم با ۳۰ هزار تومان افزایش، یك میلیون و ۴۶۰ هزار تومان شد.
بر خلاف روند بازار سكه، بازار طلا این هفته شاهد افزایش قیمت بود. هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۷ هزار تومان نسبت به هفته گذشته ۱۲ هزار تومان گران گردید و به قیمت ۴۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.
هر گرم طلای ۲۴ عیار هم در آخرین روز معاملات هفته، ۱۶ هزار تومان گران گردید و به قیمت ۵۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید.
صعود ۳ درصدی بورس
اما بازار بورس، زمستان را گرم آغاز كرد و در نخستین هفته دی ماه، سه درصد رشد كرد. بدین سان شاخص كل با ۱۰ هزار و ۷۶۶ واحد افزایش بالاتر از سطح ۱۶۱ هزار واحد قرار گرفت.
شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته ۴۱۵ هزار و ۷۹۵ واحد بود كه در روز چهارشنبه این هفته به رقم ۴۲۷ هزار و ۵۴۷ واحد رسید و افزایش ۱۱ هزار و ۷۵۲ واحدی را رقم زد.
همچنین شاخص كل (هم وزن) در انتها هفته گذشته ۱۱۰ هزار و ۹۰۶ واحد بود كه در هفته جاری این عدد به ۱۱۴ هزار و ۲۹۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۷۴ هزار و ۹۰ واحد به عدد ۷۶ هزار و ۳۳۴ واحد رسید.
ارزش بورس تهران در هفته ای كه گذشت ۱۳ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال بود كه در مقایسه با هفته گذشته دو درصد افزایش را تجربه كرد، همینطور ارزش فرابورس در مدت ذكر شده سه هزار و ۹۰۹ میلیارد بود كه نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با افزایش سه درصدی همراه شد.


1398/10/08
11:13:27
5.0 از 5
4344
تگهای خبر: ارز , ارزش , افزایش قیمت , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش