واكنش همتی به منتقدان لایحه بودجه ۹۹

نرخ تورم كاسته می شود

نرخ تورم كاسته می شود به گزارش آنی بازار بانك مركزی ضمن استمرار مدیریت موفق اضافه برداشت بانك ها با به كارگیری عملیات بازار باز تلاش خواهد نمود تا نرخ سود بازار بین بانكی را بگونه ای مدیریت كند تا نرخ تورم در مدار كاهشی مورد نظر قرار بگیرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در تازه ترین یادداشت اینستاگرامی نوشت: این روزها با استناد به لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ فضای تبلیغاتی مملو از مطالب و شایعات در مورد بانك ها، روند تورم، نرخ ارز و غیره است. این فضاسازی ها به صورت مرتب و روزانه امنیت روانی اقتصاد كشور را نشانه گرفته است. فارغ از گویندگان این گونه مطالب واقعیت این است كه در اوج تحریم و فشار حداكثری و علیرغم تأثیر مقطعی اصلاح قیمت بنزین بر شاخص تورم بانك مركزی تدابیر لازم را برای تداوم كنترل و مهار تورم انجام داده است.
برای سال آینده همچون مهم ترین برنامه ها مجوزهایی است كه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ آمده است و بدین سان خرید و فروش اوراق خزانه نقش كلیدی در كنترل نقدینگی و سیاست پولی پیدا كرده است.
بانك ها باید خویش را با شرایط جدید سیاست پولی تطبیق داده و ترازنامه خودشان را هم بر اساس آن سامان بدهند. اثرات این برنامه ها خویش را در كنترل تورم و رونق بخش غیرنفتی نشان خواهد داد. مردم اطمینان داشته باشند كه علیرغم همه این سختی های اقتصادی این روزها و ناملایمات اخیر بانك مركزی اقدامات ثبات ساز خویش را با قدرت ادامه خواهد داد و هدف اصلی كه همانا كنترل و كاهش نرخ تورم و تقویت رشد اقتصادی می باشد به یاری خدا و یاری مردم تحقق می یابد.1398/10/08
20:35:59
5.0 از 5
4232
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش