ردپای ساخت وساز در آلودگی هوا !

ردپای ساخت وساز در آلودگی هوا ! به گزارش آنی بازار مدیرعامل بانك مسكن بخش ساختمان را یكی از مهمترین عوامل آلودگی هوا دانست و اظهار داشت: بیشتر از 80 درصد تسهیلات ارائه شده از طرف بانك مسكن امسال در بخش سنتی سازی استفاده شده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، ابوالقاسم رحیمی اناركی در مراسم افتتاحیه اولین جشنواره ملی نوآوری در حوزه ساخت وساز كه بامداد امروز در كارخانه نوآوری آزادی انجام شد و با اشاره به اینكه بخش ساخت و ساز در حوزه نوآوری نسبت به سایر حوزه ها عقب تر است، اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از ۴۰ درصد از سوخت فسیلی جهان در حوزه ساخت و ساز و مسكن مصرف می شود.
وی بخش ساختمان را یكی از مهم ترین منابع آلودگی كشور دانست و اظهار نمود: از سال قبل در مجموعه سیاست های اعتباری بانكی تسهیلاتی را متناسب با تكنولوژی ساخت تعیین كردیم كه از مجموع این تسهیلات امسال ۸۰ درصد در بخش سنتی سازی، ۱۷.۵ درصد در بخش حرفه ای سازی و ۲.۵ درصد در بخش تكنولوژی های جدید مورد استفاده قرار گرفت.
مدیرعامل بانك مسكن اضافه كرد: با وجود افزایش سهم حرف های سازی و تكنولوژی های جدید سهم این بخش هنوز اندك است و این امر نشان میدهد كه این حوزه جای كار بیشتری دارد.
رحیمی اناركی وی با اشاره به اینكه استقبال شایان توجهی از فناوری های نوین در حوزه ساخت و ساز در كشور ما انجام نشده است، اشاره كرد: بر همین مبنا ما بعنوان یك مسئولیت اجتماعی و وظیفه خود می دانیم كه روی این مساله پافشاری نماییم و بر همین مبنا در اولین گام جشنواره ملی نوآوری در ساخت و ساز را برگزار كردیم كه موجب استقبال خوبی روبه رو شده می تواند امیدوار كننده باشد.
وی با اشاره به اینكه توجه به سوژه توسعه پایدار در دستور كار بانك مسكن و شركت های زیرمجموعه مانند شركت سرمایه گذاری مسكن قرار دارد، اشاره كرد: ما در تلاشیم كه واحدهایی را كه این شركت ها راه اندازی می كنند خاصیت های خاصی را متناسب با اقلیم و طبیعت داشته باشند در واقع این واحدها باید حداقل انرژی ممكن را استفاده كنند و در تقابل با محیط زیست قرار نگیرند.
مدیرعامل بانك مسكن همین طور از راه اندازی گارانتی و تضمین ساخت برای نخستین بار در شركت سرمایه گذاری مسكن آگاهی داد و اظهار داشت: ما ضمانت ساخت را در اختیار خریداران قرار می دهیم تا بتوانیم با این اتفاقات تحولی در صنعت ساختمان ایجاد نماییم.
به گفته رحیمی اناركی، بانك رهنی ایران در سال های دور پیشگام وارد كردن فناوری های نوین در حوزه ساخت و ساز بوده است.
وی ابراز امیدواری كرد كه بانك مسكن نیز در ادامه این روند بتواند در حوزه ساخت و ساز كشور و ورود فناوری های نوین به این حوزه موفق عمل كند.
منبع:

1398/10/09
21:56:19
5.0 از 5
4645
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش