حال و هوای بازار طلا در آستانه سال نو میلادی

حال و هوای بازار طلا در آستانه سال نو میلادی به گزارش آنی بازار رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تاثیر تعطیلات سال نو میلادی بر بازار طلای كشور، اظهار داشت: حالا طلای آبشده جذابیت خودرا از دست داده و در مقابل، به سبب صفر شدن حباب سكه، تقاضا برای خرید سكه افزایش یافته است.


امروز (سه شنبه) آخرین روز سال ۲۰۱۹ میلادی است و بر این اساس بازارهای جهانی از چندی قبل به پیشواز تعطیلات سال نو میلادی رفته اند.
بازار طلا همچون بازارهایی شمرده می شود كه همواره تحت تاثیر تحولات سال نو میلادی قرار دارد و همواره با افزایش قیمت هم راه است و با عنایت به پیوستگی قیمت طلا در ایران، هر گونه نوسان قیمت در اونس طلا، موجب نوسان قیمت سكه و طلا در داخل كشور می شود.
«ابراهیم محمدولی» درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره چرایی افزایش قیمت اونس و به تبع آن طلا اظهار داشت: نزدیك شدن به زمان سال نو میلادی و تعطیلات مربوطه از عوامل تاثیرگزار بر قیمت ها در بازار طلا و سكه است.
محمدولی اضافه كرد: افزایش قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی بر نرخ طلا در بازارهای داخلی موثر است و بنا بر این بهای طلا و سكه در كشور افزایش یافت.
وی افزود: خیلی از سایت های اعلام قیمت اونس و فاكتورهای اقتصادی در زمان سال نو میلادی، تعطیل می شوند و دسترسی به قیمت را دشوار می كنند كه این مساله در ایجاد جو روانی افزایش قیمت ها تاثیر دارد.
به اعتقاد رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، تداوم جنگ تجاری آمریكا و چین نیز در این ارتباط موثر بوده و موجب افزایش تقاضا برای طلا و به تبع آن افزایش قیمت این فلز قیمتی شده است.
محمدولی اضافه كرد: اونس طلا در بازارهای جهانی هفته گذشته نوسان زیادی را تجربه نمود و روند افزایشی داشت بطوریكه از حدود یكهزار و ۴۹۷ به یكهزار و ۵۱۱ دلار رشد كرد.
وی افزود: برخی عوامل داخلی نیز در افزایش قیمت ها موثر بوده اند كه البته بیشتر موجب تردید در دادوستدها و ركود شده اند.
سكه و حباب صفر
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره قیمت سكه و طلا نیز اظهار داشت: بررسی ها نشان میدهد با عنایت به نرخ اونس طلا در بازارهای جهانی، حالا میزان حباب سكه به صفر رسیده و واقعی شده است.
محمدولی تصریح كرد: روز گذشته ( دوشنبه) قیمت طلا و سكه برای سكه تمام بهار آزادی رقم چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، نیم سكه دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سكه هم به یك میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.
وی اظهار داشت: هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز ۴۶۸ هزار تومان به فروش رسید و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۳۰ هزار تومان بفروش رسید.
ركود در بازار طلا
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینكه بازار طلا حالا گرفتار ركود شده، اشاره كرد: نوسان های بازار طلا در هفته های گذشته موجب تردید خریداران و ركود در بازار طلا شده است.
محمدولی تصریح كرد: تجربه دوره های گذشته نیز نشان میدهد كه هر زمان نوسان در بازار طلا زیاد شده، میزان معاملات بازار كاهش یافته و ركود حاكم شده است.
به گفته وی، كاهش استقبال مردم از طلای آبشده ناشی از مشكلاتی است كه برای برخی خریداران طلای آبشده به وجود آمد و میزان تقاضا برای این نوع طلا با هدف سرمایه گذاری كاهش یافته است.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: حالا به سبب از بین رفتن حباب سكه و واقعی شدن قیمت آن، میزان تقاضا برای سكه رشد كرده است.
محمدولی افزود: میزان تقاضا برای خرید طلای آبشده حالا به ۱۵ تا ۲۰ درصد كاهش یافته، در صورتیكه در دوره ای حتی به ۶۰ تا ۷۰ درصد از مجموع معاملات بازار طلا رسید.منبع:

1398/10/10
12:56:52
5.0 از 5
4406
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش