درآمد مالیاتی آمریكا چقدر است؟

درآمد مالیاتی آمریكا چقدر است؟ به گزارش آنی بازار میزان درآمدهای مالیاتی دولت آمریكا حالا به حدود ۳.۵ تریلیون دلار رسیده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریكا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این كشور تا آخر ماه دسامبر به سه تریلیون و ۵۰۶ میلیارد و ۱۴۹میلیون ۷۸۲ هزار دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریكایی تا آخر ماه دسامبر به صورت متوسط ۱۰ هزار و ۶۱۷ دلار و میزان درآمد هر مالیات دهنده آمریكایی به صورت متوسط ۲۸ هزار و ۳۸۵ دلار بوده است.
از سوی دیگر میزان مالیات بر درآمد، دولت آمریكا تا آخر ماه سپتامبر به یك تریلیون و ۷۲۳ میلیارد و ۷۶۱ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شركت های آمریكایی ۲۳۲ میلیارد و ۲۹۳ مییلیون دلار بوده است.
تا آخر ماه دسامبر، نسبت درآمد به تولید ناخاص داخلی این كشور به ۱۶.۱۶درصد رسیده است. بین بازه زمانی ۱۹۰۰ تا ۲۰۱۹ بیشترین نسبت درآمد به تولید ناخالص داخلی آمریكا مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۱۹.۵ درصد و بیشترین نسبت مخارج به تولید ناخالص داخلی مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۱۷.۴۵ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.
حجم تولید ناخالص داخلی آمریكا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به دسامبر به ۲۱ تریلیون و ۷۰۴ میلیارد و ۸ میلیون دلار رسیده است كه بدین ترتیب، آمریكا جایگاه خویش را بعنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ نموده است.
جمعیت آمریكا هم اكنون ۳۳۰ میلیون ۲۳۰ هزار و ۷۲۱ نفر است كه از این تعداد، ۱۵۸ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۹۴۵ نفر در بازار كار مشاركت داشته اند. از بین جمعیت شاغل آمریكایی، ۱۲۶ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۴۹۸ نفر در بخش خصوصی مشغول به كار بوده اند و ۸ میلیون ۸۵۳ هزار و ۱۸۰ نفر هم خود اشتغال بوده اند.
از بین كل شاغلین آمریكایی، ۱۳۱ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۷۷۹ نفر به صورت تمام وقت و ۲۶ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۸۷۷ نفر به صورت پاره وقت مشغول به كار بوده اند. هم چنین ۵۴ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۴۶۶ نفر بازنشسته تا آخر این ماه در امریكا بوده اند.
در شرایطی كه تا آخر ماه نوامبر ۳۶ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۲۷۶ آمریكایی در فقر زندگی می كرده اند، ۱۷ میلیون و ۸۷۰ هزار و ۷۶۹ نفر یك میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.



1398/10/13
12:46:17
5.0 از 5
4327
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش