رییس صندوق نوآوری تاكید كرد

نقش شركت های دانش بنیان صنعت فرودگاهی در جلوگیری از خروج ارز

نقش شركت های دانش بنیان صنعت فرودگاهی در جلوگیری از خروج ارز به گزارش آنی بازار رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی، فعالیت شركت های دانش بنیان فعال در صنعت فرودگاهی را در مسئله جلوگیری از خروج ارز از كشور موثر خواند و اظهار داشت: صنعت فرودگاهی تمامی تجهیزات و تاسیسات خودرا از خارج از كشور وارد می كند؛ پس در عمل تمامی فروش محصولات دانش بنیان در این عرصه، از خروج ارز از كشور جلوگیری می كند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، دكتر علی وحدت، امروز ۱۵ دی ماه در بازدید از پاویون شركت های دانش بنیان در پنجمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته درباره مزایای استفاده از محصولات دانش بنیان در صنعت فرودگاهی، اظهار نمود: حوزه تجهیزات فرودگاهی حوزه مهمی است و پیچیدگی های خاصی دارد و از سویی ما وابستگی زیادی به واردات تجهیزات و محصولات در این صنعت داریم كه سبب خروج ارز از كشور می شود. در این راستا قبل از برگزاری این نمایشگاه، رویداد به هم رسانی شركت های توانمند حوزه دانش بنیان فعال در صنعت فرودگاهی را با سازمان فرودگاه های كشور برگزار كردیم و در این رویداد نیازهای صنایع فرودگاهی كشور و نیز توانمندی ها، دانش فنی و داشته های شركت های دانش بنیان ارائه شد.

وحدت، درباره برگزاری پاویون شركت های دانش بنیان در پنجمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته نیز اظهار داشت: ۲۴ شركت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری در این نمایشگاه در چارچوب پاویون حضور دارند كه یكی از نمادهای به هم رسانی این دو حوزه در رویداد فرودگاهی است. هم اكنون ۶۴ شركت در این نمایشگاه حضور دارند و این شركت ها می توانند از نزدیك با نیازها و توانمندی های شركت های دانش بنیان آشنا گردند.

رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی در ادامه به خدمات و تسهیلات این صندوق به دستگاه ها و شركت های بزرگی كه از شركت های دانش بنیان خرید كنند، اشاره نمود و اظهار داشت: ما با خدمات مختلفی چون ضمانت نامه های حمایتی و تضمین كیفیت محصولات، در كنار شركت های دانش بنیان این حوزه قرار گرفته ایم. همین طور با تسهیلات لیزینگ ۹ درصد سه ساله از قراردادهایی كه با صنایع فرودگاهی كشور منعقد شود، حمایت می كنیم؛ بطوریكه خریداران محصولات شركت های دانش بنیان می توانند از این تسهیلات استفاده كنند.

وی در ادامه اضافه كرد: امیدوارم خدمات و تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری و شكوفایی، خریداران صنعت فرودگاهی كشور را به استفاده از توانمندی شركت های دانش بنیان داخلی تشویق كند.

وحدت، میزان مقابله شركت های دانش بنیان عرصه صنعت فرودگاهی كشور برای خروج ارز از كشور را بالا توصیف كرد و اظهار داشت: در این نمایشگاه ۲۴ شركت دانش بنیان حضور دارند و توانمندی های خودرا به بازدیدكنندگان نمایشگاهی معرفی و عرضه می كنند. از آنجایی كه صنعت فرودگاهی تمامی تجهیزات و تاسیسات خودرا از خارج از كشور وارد میكند و وابستگی جدی به محصولات خارجی دارد، در عمل تمامی فروش محصولات دانش بنیان در این عرصه، از خروج ارز از كشور جلوگیری می كند.

بر اساس اعلام صندوق نوآوری و شكوفایی، پنجمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته از روز شنبه ۱۴ دی ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شده و تا روز سه شنبه ۱۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/10/16
22:02:22
5.0 از 5
4546
تگهای خبر: ارز , تسهیلات , خدمات , خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش