مردم به ارز اعتماد كردند

مردم به ارز اعتماد كردند آنی بازار: رئیس شورای عالی كانون صرافان معتقد می باشد كه مدیریت مناسب بازار ارز و اعتماد مردم به تهیه ارز مورد نیاز خود از مهم ترین علایم ثبات بازار ارز بوده است.


بازار ارز در ایام اخیر با وجود حوادث و اتفاقاتی كه روی داد، مقاومت خوبی از خود نشان داد و این تحولات نتوانست معادلات ثبات را در بازار ارز بهم بزند. دراین زمینه كامران سلطانی زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره ایستادگی قیمت ها در بازار ارز با اشاره به اینكه ما هم خودمان خیال مان راحت بود، اظهار نمود: تصمیمیاتی كه به صورت زنجیره وار گرفته شد، سبب شد بازار ارز در مقابل این گونه اتفاقات مقاومت بیشتری داشته باشد. همانطور كه در تنش های قبلی نیز شاهد تغییر قابل توجه قیمت دلار نبودیم.
وی ادامه داد: پاسخی كه ایران به جنایت آمریكا داد، كار بزرگی بود و با وجود اینكه مراجعه به صرافی ها توسط مردم بیشتر شده، بازار ارز آرام است و تغییر قابل توجهی در قیمت ها دیده نمی گردد.
رئیس شورای عالی كانون صرافان دلیل این مساله را مدیریت خرید ارز توسط مردم دانست و اظهار داشت: هم اكنون هر كسی برای خودش خرید می كند و شاهد سفته بازی و قاچاق ارز نیستیم و همین مورد سبب شده ثبات نسبی در بازار حاكم باشد.
سلطانی زاده با تاكید بر اینكه بانك مركزی عملا دخالتی در بازار ارز ندارد، اشاره كرد: ارزی كه به بازار می آید، ارزی است كه از بازگشت ارز صادركنندگان برمی گردد و ارز از این طریق به بازار، تزریق شده است.
وی ادامه داد: آمارهایی كه بانك مركزی از صادرات ارزی می دهد، دقیقا در بازار مشهود است.
بگفته رئیس شورای عالی كانون صرافان، اگر ارز بوسیله سامانه نیما وارد چرخه رسمی بازار شده، یعنی مدیریت درست بوده و نیازی به ورود بانك مركزی نیست.
سلطانی زاده اشاره كرد: به این ترتیب، همان ارزی كه در بازار به صورت موجود، توسط صرافی ها خریداری می شود، به بازار برمی گردد و می توان اظهار داشت كه این چرخه سالم می باشد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون شاهد سفته بازی و جمع آوری و خروج ارز نیستیم، اظهار نمود: با این حوادثی كه در چند روز اخیر داشتیم، شاهد جهش ارزی نبودیم؛ بدین سبب بازار ارز بازار آرامی است و تنش هایی كه بوده نتوانسته بازار را بهم بزند. این در حالیست كه در چند روز اخیر مردم هم متقاضی خرید ارز بوده اند.
سلطانی زاده معتقد می باشد كه اعتماد در مردم در خصوص اینكه هر زمانی بخواهند می توانند ارز خودرا تهیه كنند، مهم ترین عامل ثبات ارزی بوده است.
منبع:

1398/10/23
22:33:37
5.0 از 5
4341
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش