آمریكا از گود رقابت ارزهای دیجتالی دور ماند

آمریكا از گود رقابت ارزهای دیجتالی دور ماند به گزارش آنی بازار به تازگی بانكهای مركزی برخی كشورها، تلاش مشتركی را برای مطالعات روی ارزهای دیجیتالی شروع كرده اند كه در میان آنها نام آمریكا دیده نمی گردد.


به گزارش آنی بازار به نقل از صدای آمریكا، رقابت بر سر عرضه ارز دیجیتالی در میان كشورهای جهان شدت گرفته است و بعد از آن كه چین اعلام نمود در مراحل نهایی عرضه ارز دیجیتالی خود قرار دارد، حالا بانكهای مركزی كشورهای غربی در بیانیه مشتركی اعلام نمودند كه در حال تشكیل یك كارگروه مشترك برای امكان سنجی معرفی یك ارز دیجیتالی هستند.
این گروه مشترك در حالی متشكل از بانكهای مركزی اروپا، انگلیس، ژاپن، كانادا، سوئد و سوئیس خواهد بود كه بانك مركزی آمریكا كماكان علاقه ای برای ورود به مسئله عرضه ارزهای دیجیتالی از خود نشان نداده است.
طبق بیانیه انتشار یافته مشترك این كشورها، هدف از ایجاد این كارگروه مشترك ارزیابی زمینه های حقوقی و امكان سنجی معرفی ارزهای دیجیتالی در تجارت و روابط بانكی و مالی دو و چندجانبه خواهد بود. هم اكنون مقرر است بانك مركزی سوئد كه ابقه چندین سال مطالعه بر روی ارزهای دیجیتالی را دارد بعنوان محل پایلوت پروژه انتخاب گردد.
با وجود گسترش نقش ارزهای دیجیتالی در سال های اخیر، ارزهای موجود نظیر بیت كوین هیچ گاه بعنوان یك ارز مقوبل جهانی پذیرفته نشده اند چون كه دارای دامنه نوسان بسیار شدیدی هستند. پروژه راه اندازی ارز دیجیتالی فیسبوك معروف به لیبرا هم كه مقرر است یك رمزارز باثبات با پشتوانه سبدی از ارزهای جهانی باشد تابحال نتوانسته است عملیاتی شود و با مخالفت های صورت گرفته در آمریكا و خروج شركای بزرگ پروژه لیبرا، بعید به نظر می آید كه لیبرا بزودی عملیاتی شود.
تابحال شركت هایی نظیر ویزا، مستركارد و پی پال از پروژه لیبرا خارج شده اند و در تازه ترین دور روی گردانی از این ارز، شركت وودافون كه یكی از بزرگ ترین اپراتورهای مخابراتی در اروپا است هم خبر از خروج خود از پروژه لیبرا را داد.

مقامات آمریكایی تابحال بارها اعلام نموده اند كه به علت ضعف های نظارتی، امكان عرضه ارزهای دیجتالی هم اكنون فراهم نیست. رئیس بانك مركزی آمریكا هم گفته است با عنایت به وجود امكانات و ابزارهای پرداختی مطمئن و مناسب در آمریكا، در آینده نزدیك نیازی به ارزهای دیجیتالی نیست.1398/11/03
20:31:50
5.0 از 5
4375
تگهای خبر: ابزار , ارز , ارزیابی , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش