افزایش حقوق ها در سال آینده به نفع چه كسانی است؟

تاج گردون: حقوق یك میلیون و ۱۰۰ هزار كارمند در سال آینده ۸۰ درصد افزایش می یابد

تاج گردون: حقوق یك میلیون و ۱۰۰ هزار كارمند در سال آینده ۸۰ درصد افزایش می یابد آنی بازار: رئیس كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور سال 99 اظهار داشت كه بر طبق مصوبه كمیسیون تلفیق حقوق یك میلیون و 100 هزار كارمند در سال آینده تا 80 درصد افزایش پیدا خواهدنمود.


غلامرضا تاج گردون در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در دو سال قبل به سبب شكاف بیشتر از حدی كه بین دریافت كنندگان حقوق و مزایا پیش آمده بود و البته باتوجه به كمبود منابع ما سیاستی را درباب نرخ مالیات تصاعدی برای درآمدهای بالاتر و توجه بیشتر به درآمدهای كمتر در نظر گرفته بودیم كه این رویه در دو سال قبل فاصله حقوق ها را كمی تعدیل كرد. حتی در سال قبل حقوق های پایین كه افزایش پیدا كرد در ضریب حقوق نیز در نظر گرفته شد تا همزمان همسان سازی نیز صورت گیرد.
وی افزود: در بودجه سال آینده مهم ترین موضوع در بحث افزایش حقوق تناسب آن با رشد نرخ تورم بود. در سال ۱۳۹۸ طبق آمار رسمی نرخ تورم قریب ۴۰ درصد است و در شرایط تورم ۴۰ درصدی هم عملا نمی گردد با رویه سابق عمل كرد. ما از یك طرف حقوق بگیران كم درآمد را داشتیم كه باید به آنها توجه می كردیم و از سویی دیگر با قشری از نخبگان جامعه شامل اعضای هیات علمی، قضات، وكلا و مهندسین برتر مواجه بودیم كه شاید عددشان زیاد نبود، ولی علامت بدی به آنها داده می شد كه می خواهیم با آنها برخورد نماییم.
نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: در شرایطی كه نرخ تورم ۴۰ درصد و نرخ افزایش حقوق ۱۵ درصد باشد انگار در سال ۱۳۹۹ میزان حقوق به اندازه سال ۱۳۹۷ در نظر گرفته شده پس ما خیلی روی این مساله كار كردیم و گفتیم در شرایط تورمی با كم درآمدها و نخبگان چه طور باید رفتار نماییم.
رییس كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور سال ۹۹ افزود: ما برای درآمدهای پایین ابتدا نرخ معافیت مالیاتی را سه میلیون تومان در نظر گرفتیم، یعنی كسانی كه تا سه میلیون تومان حقوق می گیرند هیچ مالیاتی پرداخت نمی كنند. دوم این كه هر كسی زیر دو میلیون و ۸۰۰ تومان حقوق می گرفت را به این عدد می رسانیم. این به این معناست كه حدود یك میلیون و ۱۰۰ هزار نفر حقوق شان تا ۸۰ درصد افزوده می شود كه البته این مصوبه با تامین منابع ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ میلیاردی به تصویب رسید.
وی افزود: در مورد حقوق های بالا كه باید با نرخ تصاعدی پلكانی ۳۵ درصد مالیات می دادند، مالیات شان را به ۲۵ درصد رساندیم كه بار مالی آن كلا ۳۰۰ میلیارد تومان بود و كلا ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر را شامل می شود ولی علامت مهمی به نخبگان جامعه است.
تاج گردون با اشاره به انتشار اخباری در مورد مصوبه كمیسیون و كاهش مالیات پردرآمدها اظهار نمود: برخی بداخلاقی كردند و گفتند من به خاطر خودم این مساله در كمیسیون تلفیق تصویب كردم. اولا من عضو هیات علمی هستم و ثانیا جانباز هستم و مالیات پرداخت نمی كنم حقوقم هم هفت میلیون تومان است و اگر قرار بود مشمول مالیات می شدم باید مالیات ۱۰ درصد می دادم. متاسفانه به هیات علمی های مجلس شورای اسلامی تعرض كردند در صورتیكه هیات علمی ها قانون خاص دارند و مشمول مالیات ۱۰ درصد می شوند.
رییس كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور سال ۹۹ تصریح كرد: جهت گیری ما در موضوع افزایش حقوق ها و میزان معافیت مالیاتی حقوق كارمندان روشن است كه به سمت كم درآمدهاست. كار بزرگی است كه حقوق یك میلیون و ۱۰۰ هزار نفر تا ۸۰ درصد افزایش یابد، ولی برخی بدبین و بداخلاق هستند و شاید حتی بشود اسم ضد انقلاب رویشان گذاشت كه یك كار این چنینی را كه موجب خوشی قشر كم درآمد می شود را زیر سوال می برند و می گویند مجلس شورای اسلامی به فكر پردرآمدهاست. این كار بی اخلاقی، غیرحرفه ای و البته سازماندهی شده بود.
منبع:

1398/11/07
20:55:43
5.0 از 5
4291
تگهای خبر: تورم , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش