بانكداری دیجیتال در اولویت وزارت اقتصاد است

بانكداری دیجیتال در اولویت وزارت اقتصاد است به گزارش آنی بازار ایرنا- معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت:  یكی از برنامه های این وزارتخانه هوشمندسازی اقتصاد و افتصاد هوشمند است و این وزارت خانه طرح بانكداری و بیمه دیجیتال را به صورت جدی پیگیری می كند.


عباس معمار نژاد روز پنج شنبه در آیین بهره برداری از ساختمان مدیریت بیمه ایران در همدان بیان كرد: مبنای بیمه دیجیتال و هوشمند به معنای راهبردها و مدلهای كسب و كار، توجه به مشتری در كانون تعاملات است.
وی یادآوری كرد: تابحال در شركت بیمه و بانك ها، محصول تولید و در مرحله بعد به مردم اطلاع رسانی می شد اما در امتداد تحول دیجیتال اول نیاز مشتری را احصا می نماییم تا بتوان به تعداد مشتری محصولات بومی ساخته و در اختیار آنها قرار داد،
معمارنژاد با اشاره به اینكه مشتری محوری و خدمات مبتنی بر فناوری نوین جزو كارهای اصلی است گفت: یكی از اشكالات بیمه بروز تقلب در بیان میزان خسارت و درصدها است در حالی كه با استفاده از فناوری نوین می توان این نوع تخلف ها را كم كرد.
معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: ضریب نفوذ بیمه ایران در زمینه بیمه زندگی ۱۰ درصد و تمامی بیمه ها ۱۴ درصد است در حالیك میانگین حهانی در زمینه بیمه زندگی حدود ۵۰ درصد است.
معمار نژاد اشاره كرد: یكی از مهمترین دلیلهای پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در كشور پایین بودن ضریب نفوذ بیمه زندگی است.
وی اظهار داشت: در كشور ۱۱ تا ۱۲ میلیون دستگاه موتورسیكلت وجود دارد اما یك میلیون ۵۰۰ هزار دستگاه از آنها بیمه هستند و مابقی آنها بیمه ندارند؛ در حالی كه بیشترین لطمه ها در زمینه فوت و خسارت بدنی از ناحیه راكبان موتورسیكلت ها است.
معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: نقش بیمه ایران در صنعت بیمه كشور بر كسی پوشیده و با داشتن ۳۳ درصد سهم بازار نسبت به سایر شركت های بیمه ای قابل مقایسه نیست.
معمار نژاد یادآوری كرد: سهم بیمه ایران از بازار پیش تر حدود ۶۰ درصد بود اما با حضور شركت های بیمه خصوصی این رقم به حدود ۳۳ درصد كم شد ولی خیلی از خدمات اصلی توسط شركت بیمه ایران صورت می گیرد.
وی بیان كرد: در قانون بیمه شخص ثالت اگر هیچ شركت بیمه ای نسبت به صدور این بیمه نامه برای كسی اقدام نكند، بیمه ایران مكلف به صدور آن خواهد بود یعنی پر ریسك ترین افراد پناهگاهی به نام بیمه ایران دارند.
معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: این تكلیف بر بیمه ایران هزینه های را به این بیمه تحمیل می كند اما جایی برای پوشش این هزینه ها پیش بینی نشده است با این وجود مردم پناهگاهی در خطرات و خسارت ها به نام بیمه ایران دارند.
معمار نژاد بیان كرد: در سیل گلستان مازندران و دیگر استانها نخستین شركت بیمه ای كه حاضر شد بیمه ایران بود بدین سبب رسالت این بیمه به خاطر اینكه بنگاه اقتصادی و تنها شركت بیمه ای دولتی است به واسطه تكالیفی كه پیش بینی می شود باید كارهایی را باید انجام دهد.
وی افزود: امروز در شرایط تحریم ها تكالیف جدیدی به عهده بیمه ایران گذاشته شده و باید این بیمه از سایر شركت های بیمه در چارچوب اتكایی حمایت كند چونكه بزرگترین شركت بیمه كشور است.
معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: ضریب نفوذ بیمه ایران در كشور سه برابر كمتر از نرم جهانی است بدین سبب باید فرهنگسازی و اعتمادسازی ابتدا از طرف شركت بیمه صورت گیرد و مردم را مجاب كرد كه بیمه می تواند خیلی از ریسك های آنها را پوشش دهد.
معمارنژاد گفت: یكی از دغدغه های مهم كشور تامین اجتماعی و تامین معیشت بازنشستگان است كه یكی از راه های تامین معیشت این قشر سرمایه گذاری است كه می توانند در چارچوب بیمه عمر، پس انداز و زندگی انجام داد.منبع:

1398/11/19
19:46:16
5.0 از 5
4239
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بیمه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش