اصلاح مصوبه دریافت عوارض فوب كالا از جانب هیئت دولت

اصلاح مصوبه دریافت عوارض فوب كالا از جانب هیئت دولت به گزارش آنی بازار هیئت دولت ضمن اصلاح تصویب نامه مبحث دریافت عوارض فوب كالا، با دریافت این عوارض در مرحله ترخیص كالا از گمرك موافقت نمود.


به گزارش آنی بازار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهاد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران و به منظور حل مشكل واردكنندگان دارو، مواد اولیه و مواد بیولوژیك و بسته بندی و تجهیزات دامپزشكی و لوازم آزمایشگاهی در زمینه دریافت دریافت عوارض در زمان ثبت سفارش كالا، تصویب نامه مربوط به دریافت عوارض فوب كالا را اصلاح كرد.
مطابق این تصمیم، تعرفه های مربوط به تولیدات، واردات و كنترل كیفیت دارو شامل هر قلم دارو، مواد اولیه و مواد بیولوژیك و بسته بندی و تجهیزات دامپزشكی و لوازم آزمایشگاهی (قیمت فوب) به میزان ۶۵. ۱ درصد مبلغ فوب، در مرحله ترخیص كالا از گمرك دریافت می شود.
در خیلی از موارد واردات كالاهای ثبت شده به علت مشكلات ناشی از تحریم، تأمین و انتقال ارز، محدودیت زمانی مجوزهای صادره و... امكان پذیر نبوده و در بخش عمده ای از موارد، عملیات تجاری منتهی به واردات كالا به كشور نگردیده، ولی عوارض یاد شده در مرحله ثبت سفارش كالا دریافت شده است.1398/11/28
13:55:25
5.0 از 5
4498
تگهای خبر: ارز , بازرگانی , تجاری , تعرفه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش