شاخص بورس لندن سقوط كرد

شاخص بورس لندن سقوط كرد آنی بازار: ایرنا- شاخص بورس لندن موسوم به فوتسی100 به دنبال افزایش شمار مبتلایان و تلفات ناشی از ویروس كرونا در كشورهای مختلف، سقوط كرد.


منابع خبری روز پنجشنبه گزارش دادند كه شاخص اصلی بورس لندن در چهار روز گذشته ۱۵۲ میلیارد پوند از ارزش خودرا از دست داده است.
اوایل هفته جاری اسكای نیوز گزارش داد كه شیوع ویروس كرونا در خارج از مرزهای چین در روزهای تعطیلات آخر هفته، موجب نگرانی جدی در زمینه اقتصاد جهانی شده است. این شبكه خبری افزود كه خیلی از سرمایه گذاران از ترس اعلام بحران بین المللی ویروس كرونا سرمایه های خودرا خارج كرده اند.
تحلیل گران اقتصادی پیش بینی می كنند كه اگر سازمان جهانی بهداشت ویروس كرونا را بحران بین المللی اعلام نماید، رشد اقتصاد جهانی به صفر درصد می رسد.
دبیر كل سازمان جهانی بهداشت افزایش ناگهانی موارد مبتلاشدن به ویروس كرونای جدید را «بسیار نگران كننده» خوانده اما گفته كه همچنان می توان این ویروس را كنترل كرد و شیوع آن به مرحله همه گیر شدن (پاندمی) نرسیده است.
پاندمی یا همه گیر شدن یك بیماری، زمانی رخ می دهد كه شیوع آن بطور هم زمان در چندین كشور در سرتاسر جهان گزارش شود. بررسی ابعاد شیوع و تشخیص همه گیر شدن بیماری به عهده سازمان جهانی بهداشت است.
وزارت بهداشت انگلیس بامداد امروز تأیید كرد كه دو بیمار جدید مبتلا به ویروس كرونا را شناسایی كرده و به این ترتیب، شمار كل مبتلایان به این ویروس در انگلیس به ۱۵ نفر رسیده است.
گزارش های تأیید نشده حاكی است؛ تعداد افرادی كه به این بیماری مشكوك هستند و داوطلبانه خودرا قرنطینه كرده اند حدود ۱۶۸ نفر برآورد می شود. منابع رسمی در این خصوص، خبری اعلام نكرده اند.
گزارش ها حاكیست كه وزیر بهداشت انگلیس به صورت هفتگی با اعضای دولت تشكیل جلسه داده و درباره آخرین تحولات كرونا رایزنی می كند.
وزارت بهداشت انگلیس دو روز پیش دستورالعمل های سختگیرانه ای را برای مقابله با شیوع این ویروس به اجرا گذاشت.
بر اساس این دستورالعمل به مسافرانی كه از مناطق شمال ایتالیا، كره جنوبی، ایران و استان «هوبی» چین از ۳۰ بهمن به این سو به انگلیس سفر كرده اند، سفارش شده تا حتی اگر از علائم این بیماری برخودار نیستند، با سازمان ملی بهداشت انگلیس تماس گرفته و در مدت قرنطینه با كسی تماس نداشته باشند.
توصیه های مشابهی برای مسافرانی كه در ۱۴ روز گذشته از كشورهای چین، تایلند، ژاپن، جمهوری كره، هنگ كنگ، تایوان، سنگاپور و مالزی به انگلیس سفر كرده اند صادر شده است؛ با این تفاوت كه افراد در صورت مشاهده علایم خفیف این بیماری، به دستورالعمل ها عمل كنند.
به گزارش منابع خبری از اوایل هفته جاری ده ها مدرسه در انگلیس دانش آموزان و آموزگاران خودرا به ظن مبتلاشدن به ویروس كرونا روانه خانه كردند تا دو هفته خودرا قرنطینه كنند. این ها افرادی بودند كه هفته گذشته در روزهای تعطیلات میان ترم مدارس، به مناطقی سفر كردند كه در آنجا ویروس كرونا شایع است.
مقام های انگلیسی می گویند كه برای مواجه با بدترین شرایط آمادگی دارند اما هنوز وضع به حالت پاندمی نرسیده است كه بخواهند در جامعه محدودیت هایی را ایجاد كنند.منبع:

1398/12/09
14:50:49
5.0 از 5
3648
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بورس
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش