توضیحات همتی درباره تحركات سفته بازان در بازار ارز

توضیحات همتی درباره تحركات سفته بازان در بازار ارز آنی بازار: رئیس كل بانك مركزی در مورد عملیات روانی سفته بازان برای اعلام نرخ های بالا در كانال های خود در فضای مجازی و مدیریت بانك مركزی برای ثبات بازار ارز یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر نمود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در متن یاداشت عبدالناصر همتی آمده است: در ایام پایانی امسال باتوجه به اثرات شیوع ویروس كرونا عملاً تقاضای واقعی و مؤثری برای ارز (اسكناس) در صرافی ها وجود ندارد و نرخ ارز برای واردكنندگان، با عرضه قابل توجه صادركنندگان غیر نفتی و بانك مركزی در سامانه نیما (فقط در اسفند ماه بیش از ۱.۵ میلیارد دلار) روند نزولی به خود گرفته است.
اما، خالی فروشان و سفته بازان كه از مدت ها پیش، با امید زیاد برای بالا رفتن نرخ ارز در بازار، معاملاتی داشته اند تلاش می كنند با عملیات روانی و اعلام نرخ های بالا، در كانال های خود در فضای مجازی، معاملات فردایی خودرا سودآور كنند و یك گروه دیگر نیز تلاش می كنند از فرصت آربیتراژ، به خاطر اختلاف قیمت واقعی و فردایی، بهره مند شوند.
صرافی های بانكی كه تابحال در كنار و همراه بانك مركزی بوده و وظیفه بازارسازی را بر عهده دارند، امروز به درستی تصمیم گرفتند بدون تغییر قابل توجه نرخ خرید ارز، برای از بین بردن آربیتراژ، نرخ فروش خودرا افزایش داده و به تدریج آنرا به نرخ تعادلی برگردانند. بانك مركزی، در دو سال قبل با مدیریت اصولی و علمی و توجه جدی به عوامل شكل دهنده عرضه و تقاضای ارز، باوجود طوفان حوادث طبیعی، سیاسی، نظامی، روانی و تبلیغاتی و در شرایط اعمال فشار حداكثری دولت آمریكا توانسته است ثبات بازار ارز را حفظ كند واز این پس نیز سیاست خودرا با قدرت هر چه بیشتر ادامه خواهد داد.
منبع:

1398/12/26
22:57:48
5.0 از 5
3279
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش