تشریح نقش كلیدی بازار سرمایه در تحقق شعار سال

تشریح نقش كلیدی بازار سرمایه در تحقق شعار سال آنی بازار: یك كارشناس بازار سرمایه بر این باور است كه بازار سرمایه در تحقق شعار ˮجهش تولیدˮ كه از طرف مقام معظم رهبری بعنوان شعار سال 1399 انتخاب شد، بوسیله جذب سرمایه و سوق دادن پس اندازهای مردم به سمت تولید، نقش كلیدی دارد.


مصطفی صفاری در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه تولید در هر اقتصادی از سه عنصر تكنولوژی، سرمایه و نیروی كار تشكیل شده است، اظهار نمود: بدین سبب سرمایه و نیروی كار به تنهایی سرآغاز تولید نیستند، برای تقق شعار جهش تولید كه امسال توسط مقام معظم رهبری انتخاب شده است، باید بهرهوری نیروی كار و همین طور هم سرمایه و جذب سرمایه را بالا برد. از طرف دیگر باید دانش بنیان شویم و از دانش و تكنولوژی های روز استفاده نمائیم.
وی افزود: بازار سرمایه می تواند به تحقق هر سه مورد مذكور كمك كند؛ نخست آنكه می تواند پس اندازهای كوچك را به سرمایه گذاری مولد كه همان شركت ها هستند سوق دهد. این كار بوسیله پذیرش شركت ها در بورس محقق می شود. از طرفی می تواند با ارزش گذاری منصفانه ای كه روی تكنولوژی می گذارد، تكنولوژی را تقویت كند. در این راستا باید حتما در سال جدید قسمتی از دانش بنیانها را وارد بورس نماییم.
وی افزود: درمورد بهره وری نیروی كار نیز، از آنجایی كه شاخص بهره وری نیروی كار بطور دقیق توسط سرمایه گذاران بررسی می شود، می تواند به شركت ها علامت دهد كه بهره وری كار در هر شركت چگونه است و موجب اصلاح ساختار شود.
بگفته این كارشناس بازار سرمایه، یكی از وظایف اصلی بازار بورس جذب سرمایهها و پساندازهای مردم و سوق دادن به تولید است و در این راستا در بخش انتقال پول و جذب پس انداز و سرمایه نقش كلیدی دارد.
منبع:

1399/01/10
14:06:07
5.0 از 5
3116
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش