با استقبال از انجام نخستین تراكنش اینستكس؛

مقام آلمانی: هدف ما تسهیل تجارت با ایران و حفظ برجام است

مقام آلمانی: هدف ما تسهیل تجارت با ایران و حفظ برجام است به گزارش آنی بازار «میگوئل برگر» مدیركل امور اقتصادی و توسعه پایدار» در وزارت خارجه آلمان درباره انجام اولین تراكنش میان اروپا و ایران از راه اینستكس اعلام نمود كه هدف ما تسهیل تجارت [با ایران] و حفظ برجام بوده و خواهد ماند.


برگر سه شنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: این گامی مهم برای پشتیبانی از مردم ایران با كالاهای پزشكی است. هدف ما تسهیل تجارت [با ایران] و حفظ برجام بوده و خواهد ماند. اینستكس بالاترین استانداردهای پایبندی [به این توافق] را تضمین می نماید.
در همین حال، «فدریكا موگرینی» مسوول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم با استقبال از انجام اولین تراكنش از راه اینستكس در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: فرانسه، آلمان و انگلیس با موفقیت اولین تراكنش را انجام داده و صادرات كالاهای پزشكی از اروپا به ایران را تسهیل كردند. اینستكس و شركت ایرانی متناظر آن STFI روی انجام تراكنش های بیشتر و تقویت این سازوكار، كار خواهند كرد.
وزارت امور خارجه آلمان روز سه شنبه اولین عملیات مالی با ایران بر مبنای سازوكار مالی اروپا و ایران معروف به اینستكس را تأیید كرد.
بر اساس بیانیه این وزارتخانه كه در توییتر منتشر گردید برلین، پاریس و لندن نخستین معامله تجاری با ایران بر مبنای اینستكس را برای تسهیل ارسال تجهیزات پزشكی به ایران با موفقیت انجام داده اند.
در این بیانیه ابراز امیدواری شده كه اینستكس و همتای ایرانی آن برای توسعه این سازوكار و انجام تراكنش های بیشتر با یكدیگر همكاری كنند.
ابزار پشتیبانی از مبادلات تجاری (انگلیسی: Instrument in Support of Trade Exchanges) به اختصار اینستكس (INSTEX) یا سامانه پشتیبانی از مبادلات تجاری یك ابزار ویژه مالی است كه در بهمن ۱۳۹۷ توسط فرانسه، آلمان و انگلیس برای تسهیل تجارت غیردلاری با ایران بوجود آمد.
مقر اینستكس در پاریس پایتخت فرانسه است.
سخنگوی رسمی دولت فرانسه هم اظهار داشت: انجام اولین تراكنش اینستكس با ایران را تایید می نماییم و تاكید داریم كه تجارت مشروع با ایران از این كانال، ادامه و گسترش یابد.
آماده گفتگوی سازنده با ایران برای حل و فصل مسائل مرتبط به تعهدات برجامی هستیم


1399/01/14
21:41:28
5.0 از 5
3368
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , تجاری , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش